5 najlepszych gier planszowych 2017

pierwsi marsjanie gra planszowa
źródło: teamboardgame.com

Gry planszowe jeszcze do nie dawna kojarzyły się z rozrywką dla dzieci. Jednak nie zawsze tak było i dziś znów wracają one do łask. Jak grzyby po deszczu mnożą się różnego rodzaju wypożyczalnie planszówek czy puby, w których można pograć przy herbacie lub czymś mocniejszym. Co roku powstają setki nowych tytułów, od tych kierowanych do rodzin, poprzez rożnego rodzaju gry “imprezowe” aż po te kierowane całkiem do dorosłych (jak chociażby te osadzone w realiach PRL – u). Gier do wyboru jest tyle, że mogą przyprawić o zawrót głowy – a cały czas pojawiają się nowe. Dla tych, którzy znają już większość ciekawych tytułów i z niecierpliwością wyczekują premier, przygotowaliśmy ranking 5 najlepszych gier planszowych 2017 roku.

1. Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie. Jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Orgomnym plusem tej gry jest to, naczym często planszówki odpowiednio się nie skupiają czyli historia. Główna misja to dwe oddzielne kampanie, które charakteryzują się rzbudwaną fabuła z niezwykłymi zwrotami akcji. W dodatku każda nasza decyzja ponosi za sobą konsekwenje – dlatego warto dwa razy zastanowić się prze wykonaniem ruchu! Bonusem jest tu także 6 oddzielnych, zróżnocowanycj kamanii. To znajdziemy także w innych grach, ale twórcy tej planszówki poszli o krok dalej – dodali do gry darmową aplikację, zawierajacą ponad 500 wydarzeń i rpzygód. Ciekawe połaczenie świata offline i online w marsjanskich klimatcahc

2. The Godfater – Imperium Corleone. Ta gra pozwoli znów zanurzyć się w świat mafijnych rozgrywek, tak dobrze znanych z kultowego filmu. Wcielamy się tutaj w jednego z mafiozów: dokonujemy wymuszeń, napadów, pierzemy brudne pieniądze. A wszystko to w mrocznej scenerii Nowego Jorku z lat 50. XX wieku. Cała gra koresponduje z filmem a jej fabuła rozgrywa się w czterech aktach. W tym czasie gracze mogą rozwijać swoje familie, budować mafijną potęgę i oczywiście, walczyć w wrogami. Plus za świetny klimat i nawiązania do filmu.

3. Kosmiczne Spotkania. Gra, w której gracze walczą o dominację nad kosmosem. Możemy tu wybierać spośród dziesiątek obcych ras, z których każda obdarzona jest innym zdolnościami. Naszym zadaniem jest oczywiście panowanie nad Wszechświatem – za pomocą walk ale i skomplikowanych, politycznych sojuszy. Wracają tu klasyczne postacie znane z wcześniejszych odsłon gry jak Wyrocznia czy Klon oraz pojawiają się zupełnie nowi. Coś dla fanów Gwiezdnych Wojen.

4. Orelans. Tym razem przenosimy się w Wieki Średnie, a dokładnie do francuskiego Orleanu. Ta gra to najwyższych lotów strategia – musimy tu walczyć o swoje wpływy, tak aby stać się najpotężniejszym człowiekiem w mieście. Do tego celu możemy wykorzystywać różnego rodzaju postacie – od rzemieślników, poprzez kuców, aż po rycerzy. Wyjątkowa strategia przybliżająca ekonomiczną rzeczywistość Średniowiecza.

5. Gra o Tron: Żelazny Tron. Kolejna gra osadzona w świecie stworzonym przez R.R. Martina. znów stajemy na czele wybranego potężnego rodu Westeros i za pomocą intryg, politycznych sojuszy i bitew próbujemy utorować sobie drogę do nagrody ostatecznej: Żelaznego Tronu. Nie tylko dla miłośników serialu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *