Alkohol i gry planszowe

Alkohol i gry planszowe

Wielu z nas od czasu do czasu decyduje się na spożycie pewnej ilości alkoholu. Nie ma w tym nic złego jeśli potrafimy zapanować nad sobą po spożyciu alkoholu.

Wpływ alkoholu na naszą grę

W gry planszowe gramy zazwyczaj w większym gronie. Często jest tak, że rozgrywka jest prowadzona w weekendy, a jak wiemy wolnym czasie niejedna osoba lubi spożyć trochę alkoholu. Nie chodzi o to aby się upić, ale choć trochę się zrelaksować, w czym alkohol pomaga. Ma on jednak jak najbardziej wpływ na prowadzoną przez nas grę.
Jakie mogą być skutki spożywania alkoholu podczas prowadzenia gry? Często bywają one negatywne choć trzeba przyznać, że zdarza się, że alkohol ma pozytywny wpływ na graczy. Rozluźnia atmosferę i zmniejsza zdenerwowanie podczas gry. Wszystko jednak zależy od tego, kto gra i spożywa przy tym alkohol. Nie na każdą osobę ma on taki sam wpływ.

Agresja po alkoholu

Niektórzy po spożyciu alkoholu stają się bardzo agresywni. Emocje podczas gry są bardzo wysokie a alkohol może je jeszcze zwiększyć i to w negatywny sposób. Po alkoholu stajemy się bardziej zaczepliwi, co również nie sprzyja prowadzeniu miłej i przyjemnej rozgrywki.
Trzeba również pamiętać o tym, że po spożyciu alkoholu większość graczy częściej gra w sposób nieprzemyślany, bardziej ryzykowny. Pochopne ruchy doprowadzają do tego, że znacznie częściej gracze pijący alkohol przegrywają. Może to doprowadzić do frustracji jeśli ktoś nie panuje nad sobą po alkoholu. Jeśli już pijemy to róbmy to z głową, tym bardziej jeśli miło chcemy spędzić czas przy grze wraz ze znajomymi.

Zalety spożywania alkoholu podczas grania w gry

Granie w różnego rodzaju gry planszowe i spożywanie alkoholu może mieć swoje zalety. Przede wszystkim to co jest ryzykiem, czyli pochopne i ryzykowne decyzje mogą być również zaletą. Niejednokrotnie boimy się wykonać jakiś ruch, aby nie przegrać. W rezultacie i tak przegrywamy. Alkohol pozwala nam rozluźnić się i spróbować sposobów gry, na które normalnie byśmy się zapewne nie zdecydowali. Może okazać się, że ryzyko się opłaca. W przyszłości wiedza zdobyta podczas zakrapianej gry może być wykorzystana ponownie. O ile oczywiście będziemy pamiętać całą rozgrywkę. Nie zawsze się to niestety udaje, właśnie po spożyciu większej ilości alkoholu.

Czy spożywać alkohol podczas grania?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Jedni będą spożywać i wszystko będzie w porządku, inni natomiast nie powinni tego robić. Warto robić to z umiarem, a zanim zdecydujemy się na spożywanie alkoholu podczas gry, to powinniśmy zapytać towarzyszących nam graczy o zgodę na takie spędzanie czasu. Niektórzy mogą mieć przecież coś przeciwko. Jeśli wszyscy są za spożywaniem alkoholu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę dodatkowo się rozluźnić podczas gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *