Recenzja wyjątkowej gry karcianej Dobble

Dobble

To, co wyróżnia,, Dobble ” to fakt, że świetnie nadaje się dla całej rodziny. Możemy grać w nią na kilka sposobów. Najpopularniejsza wersja to ta, w której wszystkie karty są rozdawane graczom, a jedną kładzie się na samym środku stołu.

Na dany sygnał wszyscy gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają aktualnie w ręku i szukają symbolu, który jest wspólny z kartą na stole. Szybko nazywają symbol a samą swą kartę szybko kładą na stole, jednocześnie przykrywając starą.

W tej chwili każdy z graczy musi znaleźć kolejny symbol, tym razem z nową kartą. Wygrywa osoba, która pozbędzie się kart najszybciej ze wszystkich.

Jednak, aby zabawa nie była tak łatwa i szybka, symbole bywają czasami odwrócone i są o różnych rozmiarach. Karty są okrągłe, złożone z mnóstwa ilustracji roślin, postaci i różnych przedmiotów. Każda z nich jest bardzo indywidualna i łączy się z innymi kartami jednym symbolem.

Żadna inna gra nie przyniesie nam tyle śmiechu i zabawy, co,, Dobble ”. Żadna z nich nie jest także tak banalna i wciągająca. Tyle zabawy w ciągu tak małej ilości minut, to wprost idealna rozrywka dla każdego z nas. Sama tura nie trwa długo, a jest przy tym bardzo emocjonująca. Przy stole nie zabraknie emocji, a wszyscy krzyczą starając szybko nazwać obrazki, które pasują. Starają się przy tym przekrzyczeć siebie nawzajem i być szybszym od innych.

Ile zajmie nam wytłumaczenie zasad? Niecałą minutę. To naprawdę prosta i nieskomplikowana formuła. Po prostu musimy mieć tą grę, i już. Nada się wszędzie, a jej mały rozmiar sprawi, że doskonale wsadzimy ją w wszędzie: w torebkę, do samochodu czy do pełnej już walizki na wakacje.

Karty są bardzo wygodne i niepodatne na wszelkie ślady użytkowania. Trzeba więc się bardzo postarać, by stały się widoczne. To przerywnik między innymi grami, które wymagają od nas jednak większego skupienia, pracy i poświęcenia. Tutaj nie potrzebujemy jednak żadnej z wymienionych rzeczy. Tu liczy się nasz humor i rozrywka; to my mamy się świetnie bawić i przede wszystkim zrelaksować. Doskonały przerywnik innych czynności, takich jak praca czy stresujące spotkania. Zrelaksuje nas oraz zdecydowanie odpręży.

Po prostu warto ją mieć, bowiem nigdy nie wiemy, kiedy nam się przyda. Idealna na wszelkiego rodzaju imprezy i spotkania towarzyskie, rodzinne czy święta. Umilą czas i sprawią, że będziemy chcieli sięgnąć po kolejną turę. Jeśli szukamy więc gry rozrywkowej, szybkiej i,, odmóżdżającej ” od czegoś bardziej profesjonalnego i skomplikowanego, będzie to trafna decyzja.

Podsumowanie

Miałem tak małe oczekiwania wobec Dobble. Mój dwójka dzieci gra w Minecraft i CS Go, a ja spojrzałem na puszkę, rysunki na kartach i zorientowałem się, że dzieci nie będą zainteresowane. Spodziewałem się, że moje dzieci będą udawać zabawę i ciesząc się nią, ale potem nigdy więcej nie będą grać z własnej woli. Jak bardzo się zdziwiłem.

Słyszę, jak dzieci bawią się i krzyczą w salonie, kiedy robię coś innego w kuchni i zazwyczaj staram się znaleźć powód, aby zatrzymać to, co robię i przyłączyć się do nich. To wciągająca zabawa.

Każda rodzina powinna posiadać Dobble i to jest taka mała gra w puszce, którą łatwo jest się przenosić. Można grać na wyjeździe jak również i w domu. Również z tą ceną wiesz, co kupić, gdy dostaniesz zaproszenie na urodziny. Nikt nie będzie zły kiedy otrzyma ten prezent.

6 letnie dziecko czuje się dobrze w grze. istnieje wersja dla młodszych dzieci o nazwie Dobble Kids i sugerowanym wiekiem jest 4+ lat. Główną różnicą wydaje się być to, że na każdej karteczce zamiast 8 znajduje się 6 symboli, które ułatwią grę młodszym dzieciom.

Tak…. to było Dobble. Wynik jest bardzo wysoki i to dlatego, że za niski koszt gry w połączeniu z godzinami rodzinnej zabawy muszę dać tutaj dobrą ocenę. Nie jest to gra wyrafinowana, ani skomplikowana. Jest tym, czym jest i robi to doskonale.

Ocena redakcji: 9/10

4.6/5 - (liczba ocen: 25)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.