Najlepsze gry karciane w 2009 roku

Najlepsze gry karciane w 2009 roku

Oto najbardziej godne polecenia gry karciane, jakie zostały wydane w 2009 roku.

1. KUNG FU to bardzo szybka karciana kra towarzyska, która dostarcza niebywale dużo radości i emocji. Gra dostosowana jest dla minimum 4 graczy, ale nie więcej niż 8, którzy ukończyli już 8 lat. Pojedyncza partia jest szybka do rozegrania, bowiem nie trwa więcej niż 20-30 minut. Każdy z uczestników gry wciela się w postać młodego adepta sztuk walki, który musi zmierzyć się z najważniejszym egzaminem – przed swoim mistrzem w klasztorze Shaolin. Pudełko zawiera dokładną instrukcję, 68 kart ciosów oraz 52 karty zawierające rozmaite układy walki.

2. KAPITAN BOMBA to gra wydana pod patronatem Kuźni Gier. Ze względu na to, że zawiera mnóstwo wulgaryzmów i obscenicznych obrazków przeznaczona jest jako forma rozrywki jedynie dla pełnoletnich osób. To bardzo szybka i wesoła, trudna do znudzenia się rozgrywka nie trwająca dłużej niż 20-30 minut. W grze nie może brać udziału więcej niż 2 osoby. Duży udział w produkcji i opracowywaniu gry miała popularna telewizja 4fun. tv. W opakowaniu znaleźć możemy szczegółową instrukcję oraz dwie talie, w każdej znajduje się po 55 kart.

3. SGK Veto! 2ed to już kolejna edycja tej bardzo popularnej szlacheckiej gry karcianej znanej na całym świecie. Uczestnicy przenoszą się w czasie do XVII wieku, w czasy w których nastąpił największy rozkwit polskiej gospodarki. Głównym celem gry jest wygrana, do której dojść można na wiele sposobów – poprzez intrygi, walkę, negocjacje, dyplomację czy wykorzystanie siły militarnej. Jeśli głębiej się nad tym zastanowić, w grze zobaczyć można pewne subtelne nawiązanie do twórczości Henryka Sienkiewicza i Jacka Komudy. Gra nadaje się dla dwóch osób, najlepiej powyżej 10 roku życia. Rozgrywka jest bardzo szybka i przyjemna, nie trwa więcej niż 30 minut.

4 CRYSTALICUM KGK, czyli kryształowa gra karciana. To pierwsza polska edycja kolekcjonerskiej gry karcianej bardzo mocno nawiązującej do elementów świata fantasy, pełnej grafik w stylu anime czy manga. Grafika jest dość specyficzna, dlatego gra zachwyci tylko pasjonatów oraz regularnych kolekcjonerów.

5. MUNCHKIN to bardzo popularna polska parodia gier wielu dostępnych na rynku gier karcianych. To wydanie zostało bardzo spolszczone, całkowicie dopasowane do polskich realiów i wymagań. Gra została bardzo spolszczona tak, by była całkowicie zrozumiała dla przeciętnego użytkownika. Na całym świecie powstało mnóstwo wersji tej gry, które charakteryzowały się dość specyficznym, ale bardzo humorystycznym podejściem do innych gier.

Najlepsze gry karciane w 2009 roku
4.1 (81.67%) 12 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *