Najlepsze gry karciane w 2012 roku

Najlepsze gry karciane w 2012 roku

Oto najlepsze gry karciane 2012 roku, cieszące się największą popularnością wśród użytkowników internetowych for tematycznych:

1. CYKLADY TYTANI to gra co prawda nie należąca do tych najtańszych, bowiem jej zakup kosztuje nawet 150-170 złotych, jednak z całą pewnością jej cena adekwatna jest do jakości. Fabuła gry opiera się na konflikcie dwóch sąsiadujących ze sobą wysp, o panowanie na nich walczy ze sobą 6 państw-miast ( w wersji rozszerzonej, wersja podstawowa pozwala na grę jedynie dla dwóch osób). W pudełku wersji podstawowej znajduje się dwustronna plansza, plansza ofiarowania, jedna płytka boga Kronosa, 5 figurek i kart Boskich Artefaktów, 5 specjalnych metropolii i kart do nich pasujących, 7 znaczników dobrobytu, instrukcję w języku polskim, elementy dla wszystkich graczy ( znaczniki ofiarowania, floty, oddziały, znaczniki terytorium, zasłonki, tytani). Gra jest bardzo prosta. O zwycięstwie decyduje bardziej szczęście i ślepi los, niż odpowiednio dobrana strategia czy wyjątkowe umiejętności. Gra idealna dla osób powyżej 12 roku życia.

2. NA CHWAŁĘ RZYMU to gra przenosząca wszystkich graczy do Starożytnego Rzymu, okresu panowania cesarza Nerona, który podejmuje się trudnego zadania, jakim jest odbudowa doszczętnie zniszczonego miasta. Każdy z graczy staje się patrycjuszem biorącym czynny udział w odbudowie Wiecznego Miasta. Każdy z nich walczy między sobą o uzyskanie jak największego bogactwa i dużych wpływów. Im więcej wykonanych cesarskich rozkazów, tym większy prestiż. Po koniec gry sumowane sa wszystkie osiągnięcia graczy – ten który zgromadził największy majątek zostaje zwycięzcą. Gra pozwala na zabawę dla 2-5 graczy, którzy ukończyli 12 rok życia. Pudełko z grą zawiera takie elementy jak 144 karty zawierające różne cesarskie rozkazy, 36 kart przeznaczonych do placów budowy, 6 kart senatorów, jedna specjalna karta dla przywódcy, 5 plansz przeznaczonych do tworzenia obozów, 6 kart kartpremii kupieckich, plansza dla legionisty.

3. CARCASSONNE to gra dla 2-5 osób, które ukończyły już 8 lat. Gra polega na tym, że każdy z graczy po kolei wyciąga jakiś losowy element z planszy układając go w ten sposób, by móc stworzyć jak najwięcej łąk, rzek, zamków itd. Wielkość danego obiektu uzależniona jest od ilości żetonów jakie aktualnie znajdują się na polu gry. Celem gry jest zebranie większej ilości punktów niż przeciwnicy, tylko w ten sposób można zostać zwycięzcą całej rozgrywki. Ta gra stanowi bardzo miły sposób na spędzenie deszczowego popołudnia w gronie rodziny lub najbliższych przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *