Najlepsze gry karciane w 2013 roku

Najlepsze gry karciane w 2013 roku

Rok 2013 nie obfitował w zbyt wiele nowości, jeśli chodzi o wydawnictwo nowych gier karcianych, jednak te, które już się pojawiły stoją na dość wysokim poziomie. Oto najlepsze z nich.

1. AKTYWUJ WARSZAWĘ to gra łącząca w sobie elementy zarówno karciane, jak i typowej planszówki. W opakowaniu gry znaleźć można planszę, 55 kart do gry, jeden drewniany znacznik, 6 pionków, kostkę do gry oraz krótką instrukcję w języku polskim. To gra idealna dla grupy 2-6 osób, które ukończyły już 8 rok życia. Tematyka gra opiera się na rodzajach i intensywności aktywności młodych warszawiaków. Standardowa partia trwa średnio 60-90 minut. Każdy z graczy kolejno losuje zadanie do wykonania ( wszystkie opisane są na kartach zawartych w zestawie). Zadania należy wykonać jak najszybciej i jak najwięcej.

2. PIONIERSI to kolejna z gier, które w ostatnim czasie pojawiły się na rynku, łącząca w sobie zarówno grę karcianą jak i planszową. Gra ta została wyprodukowana na rzecz Fundacji Dobra Sieć, w ramach bardzo głośnego projektu Gra Obywatelska, który skupiał w sobie najlepsze rozwijające, edukacyjne gry przeznaczone dla młodzieży z przedziału wiekowego 13-16 lat. Wydawcą gry jest Kuźnia Gier. W skład gry poza planszą wchodzą również 4 talie kart zawierające różne zadania, kolorowe pionki, kostki oraz krótka, za to treściwa instrukcja.

3. TROPEM DĘBOWEGO LIŚCIA – NASZE KALETY to karcianka idealna na nudne, deszczowe popołudnie w gronie rodziny lub najbliższych przyjaciół. Gra świetnie sprawdzi się w przypadku 2, 3 lub 4 graczy, przy czym dobrze by było, żeby każdy z nich miał już ukończony 10 rok życia. To gra mająca w sobie wiele elementów edukacyjnych, dlatego warto pograć w nią ze swoimi pociechami przynajmniej od czasu do czasu. Dzięki TROPOWI DĘBOWEGO LIŚCIA, jego użytkownicy poznają wiele, często zapomnianych, a nawet nieznanych ciekawostek dotyczących turystki, edukacji czy też elementów przyrodniczych znajdujących się na terenie gminy Kalety. Cel gry jest bardzo prosty – każdy z uczestników zabawy ma za zadanie odnalezienie jak największej ilości kolorowych liści dębu, które znajdują się w różnych, czasem nieco zaskakujących częściach Kalet. Zdobyć je można tylko wtedy, gdy gracz prawidłowo odpowie na wylosowane przez siebie pytanie, oczywiście obejmujące swoim zakresem bardzo szeroko pojętą wiedzę odnośnie miasta. Wydawcą gry jest Kuźnia Gier. Poza niewątpliwymi walorami edukacyjnymi, gra posiada dość ciekawą i nieco oryginalną grafikę. Średni czas rozgrywki wynosi 45-60 minut, dlatego gra jest przyjemna i się nie dłuży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *