Najlepsze gry karciane w 2014 roku

Najlepsze gry karciane w 2014 roku

Oto zestawienie najlepszych według wszelkich rankingów sprzedaży gier karcianych w roku 2014:

1. WARHAMMER INVASION jest karcianką przeznaczoną tylko dla dwóch osób. Świat w jaki wcielają się gracze to starożytny nawet nieco baśniowy świat. Pomimo obecności tej gry na rynku od dłuższego już czasu, dopiero niedawno zyskuje sobie popularność i uznanie wśród miłośników gier karcianych. Polskim wydawcą jest Galakta. Aby wygrać starcie należy całkowicie zniszczyć co najmniej dwie strefy stolicy przeciwnika ( każdy z graczy ma ich tylko trzy). Przy czym warto wiedzieć, że każda z nich pełni różne, niezależne od siebie funkcje., dzięki czemu w grze możliwe jest wykonywanie misji specjalnych, atakowanie przeciwnika, a także zwiększenie przychodów. Zestaw zawiera kilka rodzai kart. Są zatem karty neutralne oraz zawierające symbole imperium, krasnoludów, elfów wysokiego rodu, chaosu, mrocznych elfów, orek, frakcji.

2. SUMMONER WARS to gra karciana przeznaczona dla dwóch osób, wymagająca strategicznego podejścia do gry od każdego z graczy. Rozgrywka polega na wcielaniu się w rolę Mistrzów Przywołań, którzy toczą ze sobą zacięty pojedynek o zwycięstwo. Gra odbywa się z wykorzystaniem wybranej odpowiednio wcześniej talii kart, których jest kilka do wyboru, znacznie się pomiędzy sobą różniących. Nie zawsze zwycięża ten gracz, który obierze sobie najlepszą i najkorzystniejszą strategię, ponieważ bardzo często wszystko dzieje się losowo. Aby rozpocząć rozgrywkę należy również zaopatrzyć się w kostki oraz planszę do gry.

3. DOOBLE stanowi bardzo ciekawe połączenie aż pięciu mini gier karcianych, bardzo szybkich do rozegrania. Zestaw zawiera 55 kart, na których widnieje 50 różnych symboli. Każda kart zawiera po 5 z puli 50 symboli, przy czym nie mogą się one powtarzać. Symbole są tak ułożone, że powtarzają się jedynie na dwóch kartach. Zadanie polega na jak najszybszym ich odnalezieniu zanim zrobią to przeciwnicy. Wygrywa ten, kto wykaże się lepszym refleksem i spostrzegawczością.

4. ŚWIAT DYSKU ANKH MORPORK stanowi ciekawe połączenie gry planszowej z karcianą. Przeznaczona jest dla grupy 2-4 graczy. Pomimo, że zasady wydają się być bardzo proste, to jednak relacje w grze są dość skomplikowane. Świat przedstawiony w grze bazuje nieco na świecie wywodzącym się z książek autorstwa Terry’ego Pratchetta. Twórcą gry od początku do końca jest Martin Wallace. Zanim gracze przystąpią do gry następuje losowanie postaci w które mają się wcielać. Każdy ma inny cel, który sprzeczny jest z celami pozostałych graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *