Najlepsze gry karciane w 2015 roku

Najlepsze gry karciane w 2015 roku

Najlepsze karcianki, które stały się absolutnym hitem roku 2015.

1. RED7 to gra której polskim wydawcą jest Lucrum Games, który chwali tę grę jako jedną z najlepszych dotychczas wypuszczonych na rynek karcianek. W pudełku znajduje się kilkadziesiąt kart, ponumerowanych od 1 do 7. Zasady gry są bardzo proste – im bardziej kombinujesz tym większe szanse na zwycięstwo masz. To gra bardzo losowa, po przejściu wariantu podstawowego warto przejść na znacznie ciekawszy i bardziej emocjonujący poziom zaawansowany. Każdy zagorzały miłośnik gier karcianych te pozycję powinien mieć w swoich zbiorach.

2. TRUCIZNA to karcianka polegająca na tworzeniu trzech eliksirów w kociołkach które co jakiś czas trzeba uzupełniać. Gracz, którego kociołek przekrocz poziom 13 litrów zmuszony jest do ”wypicia mieszanki”. Do dyspozycji gracze mają talię kart w czterech kolorach i wartościami 1, 2, 4, 5, i 7. Każdemu graczowi losowo przydziela się co jakiś czas po kilka kart, które dokłada się po kolei do jednego ze stosów rozłożonych pomiędzy wszystkimi graczami ( karty dokłada się zgodnie z kolorem poszczególnego stosu).

3. NA SPRZEDAŻ to co prawda gra już będąca od dłuższego czasu na rynku, jednak dopiero niedawno zyskała na popularności i bije swoje wszelkie sprzedażowe rekordy. Gra toczy się bardzo szybko. W początkowej jej fazie gracze kupują nieruchomości, które następnie sprzedają z jak największym zyskiem. Talia liczy sobie 30 kart ponumerowanych kolejno liczbami 1-30. Zakup nieruchomości odbywa się za pomocą licytacji.

4. LIST MIŁOSNY to gra zawierająca zaledwie 16 kart, a pomimo to cieszy się wielkim powodzeniem wśród miłośników karcianek na całym świecie. Każda karta zawiera tak zwane zadanie specjalne, które gracz musi wykonać po wyłożeniu na stół odpowiedniej karty. Każda z rund trwa kilka, maksymalnie kilkanaście minut. Zwycięzcą jest ta osoba, która przetrwa większość pojedynków i w ostatecznym rozrachunku będzie miała najwyższą kartę. To gra bardzo powtarzalna i losowa, jednak pomimo to gra się w nią naprawdę bardzo przyjemnie.

5. ARCHEOLOGY: THE NEW EXPEDITION to już kolejna edycja tej niezwykle popularnej w świecie gry. Jest co prawda bardzo podobna do swojego pierwowzoru, jednak ta zawiera nieco bardziej rozszerzone zasady gry i zdecydowanie lepszą niż poprzednio grafikę. Gracze wcielają się w postaci archeologów ( jak wskazuje sama nazwa gry), którzy poszukują cennych skarbów w starożytnym Egipcie, które potem muszą z jak największym zyskiem sprzedać do muzeum. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej ze sprzedaży i uniknie wszystkim czekającym na graczy pułapkom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *