Najlepsze gry karciane w 2016 roku

Najlepsze gry karciane w 2016 roku

Rok 2016 to najlepszy czas dla rozwoju rozmaitych gier karcianych. Jakie karcianki zatem będą królami roku 2016? Oto lista tych 10 zdecydowanie najlepszych po które warto sięgnąć.

1. VETO: SZPIEDZY I DYPLOMACI – RADZIWIŁŁOWIE to gra bardziej dla kolekcjonerów. Talia zawiera 55 kart oraz dołączoną instrukcję z zasadami gry, ale tylko dla jednej osoby. Z opakowania wyczytać można, że kierowana jest dla chłopców w przedziale wiekowy, 7-11 lat.

2. TABU REINVENTION to bardzo humorystyczna gra polegająca na opowiadaniu o pewnych rzeczach w sposób możliwie jak najbardziej zagmatwany. Im bardziej wszystko opowiedziane jest dookoła tym lepiej.

3. GIERKI MAŁŻEŃSKIE to ilustrowana gra planszowa dość humorystycznie weryfikująca to, czy dana para stanowi udane małżeństwo czy też nie. Oczywiście dla dobrej zabawy warto podejść do odpowiedzi i wyników z lekkim dystansem.

4. WARHAMMER 40. 000 PODBÓJ to gra dla dwóch osób podczas której dwie przeciwne drużyny toczą ze sobą zacięty bój o zwycięstwo. Do gry regularnie wydawane są dodatki pozwalające na tworzenie nowych talii według własnych upodobań, dzięki czemu gra nie nudzi się za szybko.

5. WŁADCA PIERŚCIENI: STARCIE U STÓP SAMOTNEJ SKAŁY to już drugi zestaw z serii CIENIE MROCZNEJ PUSZCZY, będący niejako kontynuacją pierwszej serii i wprowadzeniem do trzeciej. W tej części zawarte jest 25-49 kart.

6. ANDROID: NETRUNNER to kra karciana obrazująca pojedynki w cyber przestrzeni.

7. SET GRA KARCIANA składa się z talii 81 kart, przy czym każda z nich jest zupełnie inna. Gra polega na wyłożeniu na stole jedynie 12 kart, które są przez pewnie czas odkryte tak by każdy z graczy mógł im się dokładnie przyjrzeć. Następnie poszukują tak zwanego SETA. Szczegółowe zasady gry zawiera instrukcja. Gra otrzymała w Stanach Zjednoczonych wiele prestiżowych nagród.

8. SUMMONER WARS: MASTER SET to bardziej zestaw startowy niż gra. Pudełko zawiera dużą planszę do gry, 226 kart, 20 znaczników, 5 kości, instrukcję. Gra świetnie nadaje się dla 2-6 graczy w przedziale wiekowym 8-11 lat., co nie oznacza że rodzice nie będą się wraz z pociechami przy tym dobrze bawić.

9. WŁADCA PIERŚCIENI: KHAZAD-DUM to gra karciana polegająca na tworzeniu drużyn bohaterów, którzy wspólnie będą stawiać opór Mrocznemu Władcy. W zestawie znajduje się instrukcja i aż 165 kart.

10. TREFL BOSS MONSTER zawiera dużo ilustrowanych kart o dość ciekawej grafice. Zasady są bardzo proste, dzięki czemu gra to czysta przyjemność. Dostępna jest w polskiej i angielskiej wersji językowej.

11. PIATNIK WIEDŹMIN KARTY LUX 6666 zawiera talię kart wyprodukowaną przez uznaną na świecie markę z bardzo wysokiej jakości materiałów, dlatego karty znacznie są wytrzymalsze i służą nam dłużej niż te zakupione w pierwszym lepszym ulicznym bazarku czy kiosku. Komplet zawiera dwie ładnie zdobione talie kart, zapakowane w elegancie pudełeczko, które nada się nawet na prezent dla miłośnika gier karcianych.

12. POKER RANGE to standardowy zestaw zawierający wszystko, co potrzebne jest w ekscytującej pokerowej rozgrywce. Idealny zarówno dla amatorów grających tylko dla zabawy jak i profesjonalistów mających już od pewnego czasu styczność z takiego typu grami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *