Najlepsze gry planszowe 2013 roku

Najlepsze gry planszowe 2013 roku

1. ,, Kolejka ”

To gra obowiązkowa wśród pasjonatów wszelkich planszówek. Nie spotkamy się z osobą, która nie miałaby jej w swoim domu. Sam klimat,, Kolejki ” jest wzięty żywcem z czasów PRL – kolejki do sklepów były czymś zupełnie naturalnym oraz codziennym. Cel gry to zdobycie produktów wymienionych na liście : każdy gracz losuje dla siebie listę na samym początku rozgrywki. W jaki sposób zdobyć towary? Na planszy dostępne jest 5 sklepów, bazar, dostawy.

Gra oddaje prawdziwe czasy, jakimi był PRL. Towarów bowiem może nagle zabraknąć, a dostawy nie być. Samo wydanie gry jest bardzo klimatyczne i niezwykłe. Nieobce będą nam plamy od kawy, a zachwyci nas grafika, kolorystyka oraz treść. To gra bez wad, która nie posiada żadnych minusów – wręcz doskonała. Nie zrozumieją jej jednak dzieci, którym czasy te z niczym się nie kojarzą.

O ile lubią tego typu mechanikę, nie powinno być problemów. Ze względu na swoją wielką popularność, bardzo szybko się wyprzedała, przez co trudno ją zdobyć. Powinno nas to jednak tylko zachęcać do kupna. Oznacza to, że gra warta jest swojej ceny i zapewni nam naprawdę solidną dawkę zabawy, emocji i mile spędzonego czasu. Klimat jest niewątpliwe największą zaletą gry. Wszystkie elementy doskonale go oddają, tworząc razem spójną całość. Czego chcieć więc więcej? To zdecydowany,, must have ” na niedzielne popołudnia czy wolne dni w wakacje, a także wszelkiego rodzaju urodziny, przyjęcia czy święta. Idealna dla rodzin a także na wyjazdy – po prostu trzeba ją mieć w swojej szafie.

2. ,, Labirynt ”

Tajemnicze korytarze a wśród nich ukryte skarby – to w skrócie opis,, Labiryntu ”. Dzielni śmiałkowie muszą wyruszyć na wyprawę, która odbywa się… w nieznane. Przemierzając labirynt starają się odnaleźć poszukiwane przez nich drogocenne przedmioty. Zadanie nie jest jednak takie proste, a na naszej drodze czeka mnóstwo przeszkód, które musimy pokonać, by zwyciężyć. Kolorowe pudełko wielkich rozmiarów posiada planszę, 34 kafle, 24 karty tajemnic, oraz 4 figurki graczy.

Najmłodszy z graczy jako pierwszy rozpoczyna grę – to ciekawa zasada w instrukcji, która nieco ją w ten sposób wyróżnia. To bardzo przyjemna gra familijna, idealna dla rodzin z dziećmi. Nada się na najrozmaitsze okazje – urodziny, święta i wolne dni. Zrelaksuje nas i odpręży sprawiając, że będziemy pragnęli odbyć jeszcze jedną rozgrywkę. Sama gra przebiega bardzo szybko a zasady są bardzo jasne. Czego więcej powinniśmy oczekiwać? Nie bez powodu została uznana za jedną z najpopularniejszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *