Najbardziej oczekiwane gry planszowe 2017 roku

Najlepsze gry planszowe 2017 roku

1. ,,Recycling ” Gra edukacyjna
To gra przeznaczona dla rodziców, jak i dla dzieci. Dzięki niej nasze pociechy wykształtują dobre nawyki, takie jak dbanie o środowisko, uczenie się jak pomnażać pieniądze i je zdobywać, oraz jak prawidłowo powinna przebiegać praca w grupie. Dzieci zyskają umiejętność gry z przeciwnikami, nauczą się konkretnej rywalizacji oraz jak dobrze bawić się i jednocześnie spędzać czas z rodziną. Z pewnością nauczy także jak myśleć strategicznie i przekona dzieci do kupna większej ilości gier planszowych, które będą je rozwijały. W pudełku znajdziemy instrukcję, planszę, 2 kostki, 4 pionki, 48 znaczników, banknoty o różnych nominałach a także woreczek do losowania. Liczba graczy to 2-4 osób, a minimalny wiek to tylko siedem lat. Gra wprost idealna dla rodzin z dziećmi, która nada się na wakacje czy niedzielne, wspólne popołudnia z resztą rodziny.

2. ,, Horror w Arkham”
To gra, w którą nie jest tak łatwo zagrać – jej zasady są szczególnie trudne. To typowa gra kooperacyjna, w którą grać może od jednego do dwóch graczy. Wcielamy się w niej w badaczy, którzy próbują rozwikłać zadania według stworzonego wcześniej przez nich scenariusza. Zasad nie tłumaczy instrukcja, co jest dodatkowym utrudnieniem w grze i wymaga naprawdę dużego skupienia. To rozgrywka dobra dla dwóch osób, które chcą w jakiś sposób spożytkować godzinę czy dwie w wolnym dniu. Jest to solidna i dobra gra, na wysokim poziomie trudności – idealna dla bardziej zaawansowanych osób. Na pewno nie powinni zabierać się za nią amatorzy, ponieważ zawiłe zasady z pewnością szybko ich zniechęcą.

3. ,, Scythe ”
To gra planszowa, w którą możemy grać samodzielnie bądź aż w pięć osób. To porządna gra tematyczna, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Wcielamy się tutaj w fikcyjną stronę, która walczy w roku 1920. To alternatywa wojny, tajemnicze technologie, specyficzne mechanizmy i wielki konflikt. Gra skupia się jednak na ekonomicznym punkcie – uczy nas zarządzania. Nie jest to fenomenalna gra, jednak potrafi przynieść nam naprawdę sporą dawkę zabawy. Z pewnością musi mieć ją każdy fan gier ekonomicznych, związanych z zarządzaniem pieniędzmi i dzieleniem ich w rozsądny sposób. Posiada klimat, porządne wykonane i ciekawe strategie – z pewnością warto spróbować rozegrać choć jedną partię. To od nas zależy, jaką taktykę w grze wybierzemy i jak potoczy się cała rozgrywka. To ciekawe wrażenia, emocje i satysfakcja z wygranej. Idealna dla osób średnio-zaawansowanych, ponieważ doświadczeni gracze mogą oczekiwać od niej czegoś więcej za jej cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *