Najlepsze gry planszowe dla 3-4 latka

Twoje dziecko znudziło się zabawkami i ciężko zwrócić jego uwagę na nowe gadżety? Nie wiesz, jak zorganizować mu czas, aby było maksymalnie zajęte dobrą zabawą?

Chcesz, żeby zajęło się czymś innym, niż elektronicznym wyświetlaczem, by poprawić kreatywność jego myślenia? Od teraz to nie problem- na rynku coraz więcej producentów zalewa rodziców ofertami innowacyjnych gier planszowych, które są idealną alternatywą dla stosu nieużywanych zabawek.

Pierwszą interesującą propozycją, jaka zajmie twojego malucha na długie godziny. Gra nazywa się Wyścigi zwierzątek- składa się z planszy w formie puzzli, czterech pionków, kolorowej kostki oraz kilkunastu żetonów. Polega ona na tym, aby jak najszybciej dotrzeć do mety, poruszając się kolorowymi plamami po ścieżce. Uproszczona szata graficzna pomoże twojemu dziecku szybko zrozumieć, jak poruszać się po przestrzeni przeznaczonej na przemieszczanie pionków, dzięki czemu będzie wspaniale się bawiło podczas przestawiania różnokolorowych figurek. Żetony potrzebne są do nagrodzenia osoby, która pierwsza dotarła do mety- jako że jest ich mniej więcej 15, gra jest na kilka emocjonujących rund.

Bardzo ciekawą pozycją są również gry firmy Haba. Zwykle zawierają się one w kategorii gier logicznych z wykorzystaniem figurek zwierząt i prostych pionków oraz planszy, za pomocą której można szybko dotrzeć do celu. Dzięki tej grze twoje dziecko rozwinie zdolność abstrakcyjnego myślenia i będzie bardziej skoncentrowane na wykonywanych przez nie czynnościach. Warto zaznaczyć, że za pomocą uproszczonej szaty graficznej tej gry szybko pojmie, na czym dokładnie będzie polegać rozgrywka. Dodatkowo nie będzie potrzebowało żadnych podpowiedzi, aby dobrze się bawić przez naprawdę długi czas. Jego wyobraźnia również ulegnie znaczącej poprawie- od teraz twoje dziecko nie będzie chciało się bawić żadnymi innymi zabawkami.

Zajmującą propozycją jest również gra Pędzące żółwie. Polega ona na sterowaniu wyścigiem żółwi za pomocą kart- zdecydowanie polecana gra dla rodzeństwa, które nie lubi rywalizować i poznaje dopiero tajniki rodzinnej lojalności. Co jest nietypowe dla tej rozgrywki to sam fakt, że jeden żółw może wskoczyć na plecy drugiemu i w ten sposób przemieszczać się aż do mety. Gra rozwija wyobraźnię i zdolność kreatywnego myślenia, a co więcej jest naprawdę czasochłonna.

Wspaniałą alternatywą dla bajki na dobranoc, jest gra Story Cubes- to gra, która rozwija zdolność abstrakcyjnego myślenia. Rzucamy kośćmi, a następnie próbujemy wymyślić opowieść, którą nasze dziecko również razem z nami może słowo po słowie uzupełniać. Bardzo skutecznie uwalnia dziecięce pokłady kreatywności i pozwala na wspaniałe spędzenie czasu. To dobra alternatywa dla tradycyjnych form rozrywki zwłaszcza dla tak małego dziecka. Serdecznie polecany przez rodziców, którzy nie lubią czytać tych samych powieści w kółko. 

Oczywiście planszówek jest definitywnie więcej, ale to właśnie te pozycje są najbardziej godne poświęcenia uwagi- to nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale również dla ich rodziców, którzy będą brali udział w tych rozgrywkach. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *