Wciel się we władcę jednego z dziesięciu mocarstw

mocarstwa

Historia gier planszowych sięga tysięcy lat wstecz aż do starożytnych Egipcjan, którzy cieszyli się grą Senet. W zasadzie każde społeczeństwo i każda cywilizacja ma swoją historię gier planszowych. Płyty były wykonane przez wytrawianie zarówno w kamieniu, skórze jak i drewnie. Obecnie większość gier ma kształt prostokąta lub kwadratu i jest wykonana z nowoczesnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne. Można je łatwo złożyć i zapakować co ułatwia transport i są idealne do spędzania rodzinnych wakacji.

Bez względu na to, czy jesteś młody czy stary, istnieje wiele gier, które zapewnią Tobie dużo emocji i zabawy. Wiele rodzin lubi grać w karty. Inni spędzają godziny grając w klasyczne gry planszowe dla całej rodziny. Są też osoby, które spotykają się, aby nad planszą spędzić niemal całą sobotę czy niedzielę. Gdy znajdziesz idealną grę dla siebie czy dla całej Twojej rodziny, zaskoczy Cię, jak szybko mijają godziny spędzone w ciekawy i emocjonujący sposób, a może nawet i pojawi się ostra rywalizacja. Gry mogą mieć zasady niezwykle złożone, takie jak te, które można znaleźć w grach strategicznych lub bardzo proste i oparte tylko na jednej lub dwóch kluczowych regułach.

Oczywiście, uczenie się nowej gry wymaga czasu i zależy od tego, jak długo trwa gra. Opanowanie niektórych gier planszowych może trwać dosłownie lata, istnieją też gry, które mają skomplikowane zasady, ale mogą być łatwe do grania gdzie początkujący graczy mogą rozpocząć granie zaraz po zapoznaniu się z instrukcją mającą dwie czy trzy strony.

Przykładem gier o których większość z nas słyszała i których zasady nie są zbyt skomplikowane to warcaby i Monopoly. Natomiast osobom bardziej wymagającym i preferującym pozycje bardziej skomplikowane zachęcamy zainteresować się pozycją która już niebawem trafi na półki sklepów z planszówkami.

“Mocarstwa” bo tak nazywa się ta gra przenosi nas do XVIII wieku gdzie gracz wcielając się we władcę jednego z dziesięciu mocarstw za zadanie będzie miał zdominować Europę poprzez dominację militarną , intrygi, sojusze i zdrady. Ta strategiczno-ekonomiczna gra z elementami losowymi przeznaczona jest dla dwóch do pięciu graczy i dla osób które niekoniecznie chcą od początku skakać na głęboką wodę jeśli chodzi o zasady które w grach strategicznych potrafią być dość zawiłe, gra oferuje 3 poziomy rozgrywki: scenariusze, kampanie oraz pełną rozgrywkę.

Scenariusze to najprostsza i najszybsza(do 50 minut) forma rozgrywki. Zalecana na początek w celu zaznajominia się z grą i jej zasadami.Gracze będą tutaj scierać się ze sobą jedynie militarnie.

Kampanie to rozgrywka w której dochodzi ekonomia jej czas wynosi do 2 godzin. Pełna rozgrywka czyli gra z wykorzystaniem wszystkich elementów gry takich ja mapa polityczna, mapa ekonomiczna – Koło Stolicy.

Jeśli zaciekawiła Cię ta propozycja pod tym linkiem wspieram.to/mocarstwa możesz wspomóc pomysłodawców tej gry. Zbiórka funduszy trwa do 10 października tak więc zostało jeszcze trochę czasu, aby osobiście wziąć udział w powstaniu tej gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *