Yamataï

Yamatai gra

Yamataï to wyjątkowa kraina i nie da się jej dokładnie zlokalizować. To dużo wysp, wysepek, budynków, statków i pływania. Rywalizujemy o tytuł budowniczego królestwa. Czas gry jest bardzo krótki (40 minut), a trwać może do 80 minut. To jednak nic w porównaniu z grami, w których rozgrywka toczy się do nawet trzech godzin. Jest to więc czas bardzo przystępny i gra nie powinna nas nużyć.

Ilustracje są piękne i przemyślane. Niejedna osoba nacieszy nimi oko. Grafiki mogą niejedną osobę zachęcić swoimi rysunkami do kupna. Gra z całą pewnością nie należy do trudnych, a zasady są bardzo proste i intuicyjnie. To świetna opcja dla tych, których pragniemy powoli wprowadzać w świat gier i planszówek. Nowe osoby szybko zrozumieją zasady i będą mogły cieszyć się pełnią gry już od pierwszej rozegranej partii.

Gra toczy się do momentu, aż wyczerpią się budynki, pomocnicy, statki, a także gdy jeden z graczy postawi wszystkie budynki. Na sam koniec podliczamy punkty za budynki, specjalistów, prestiż oraz za zebrane przez nas pieniądze. Sam początek gry może wydawać się nudny i niezbyt porywający. Skupiamy się na żetonach i kolekcjonowaniu specjalistów. Jednak po pewnym czasie gra nabierze tempa. Wyborów mamy tutaj naprawdę sporo. Niektóre elementy w znacznym stopniu potrafią ukierunkować naszą grę, dlatego losowość jest tutaj bardzo duża. Same rozgrywki powinny jednak znacząco się od siebie różnić i nie być do siebie podobne, dzięki dużej liczbie obecnych akcji i mechanizmów. Prostota jest tutaj całkowicie pozorna, a cała gra dostarcza naprawdę sporej dawki rozrywki. Musimy cały czas obserwować innych graczy i stale ich kontrolować.

Możemy także sporo zmieniać: nasze budynki, specjalistów a także sytuację, jaka panuje na planszy. Im więcej osób, tym bardziej uciążliwa i skompilowana może stać się nasza gra. Jednak wraz z każdą kolejną partią nabierzemy dynamiki i rozpędu, a chwilowa nuda powinna szybko odejść w kąt.

To z pewnością gra godna polecenia. Nie jest ciężka i męcząca, wręcz przeciwnie. Jest ona płynna i przyjemna. Idealnie nadaje się dla amatorów oraz bardziej doświadczonych graczy, którzy jednak nie nasycą się nią w pełni. Nie wyróżnia się niczym specjalnym i nie pozostawia efektu,, wow ”. Można do niej jednak często wracać i miło spędzać przy niej czas – jest doskonałym urozmaiceniem wszelkich spotkań w większym gronie. Jeśli więc oczekujemy od niej tylko przejrzystości i przyjemności, kupno gry będzie dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *