Bitwy Westeros

Bitwy Westeros

Polityczne intrygi, kłamstwa, zdrady. Wszystko to, by zdobyć władzę w Siedmiu Królestwach. Szlachetny rodowód musi przetrwać – a innej drogi do władzy w tym mieście nie ma. Pole bitwy czeka, a od nas zależy czy podejmiemy to wyzwanie. Bitwy odtworzone mogą być z książek lub wymyślone. Zmaganie toczy się o Żelazny Tron. Możemy być pewni, że nie stoczyliśmy jeszcze takich pojedynków. To w skrócie opis gry planszowej: Bitwy Westeros.

Liczba graczy to dwie osoby, a czas gry powinien trwać około godziny. Pudełko skrywa 138 figurek, planszę, 8 kości, 110 kart, żetony, instrukcję oraz Plan Bitew Westeros. To bardzo dobra gra taktyczna, która wymaga od nas myślenia i długiego namysłu. Wciąga na długie godziny, zmusza do kombinowania i radzenia sobie z trudnym przeciwnikiem. Instrukcja gry może na początku wydać się nieco skomplikowana, jednak po pewnym czasie wszelkie zasady gry będą dla nas jasne. To gra dla osób, które szukają w planszówkach czegoś więcej, niż tylko starych reguł i mechanizmów. To gra względnie nowoczesna, z najnowszymi zasadami które zaskoczą niejednego, doświadczonego fana gier.

Ponadto gra doskonale odzwierciedla średniowieczne pole bitwy. Możemy tutaj pogłówkować, myśleć i uderzać na naszych przeciwników zupełnie jak w trzynastym wieku. Czas gry mija całkiem przyjemnie, gdy tylko przejdziemy przez najtrudniejszą, pierwszą zagrywkę. To idealna gra dla tych, którzy lubią pola bitwy – ich w grze nie brakuje. Wymaga to jednak sporo wkładu, pracy i wysiłku. To z pewnością nie gra na niedzielne popołudnie, a na dłuższy, wolny czas. Scenariusze, jakie możemy spotkać w grze zapewniają bardzo duży ruch i różnorodność całej naszej rozgrywki. Nowe taktyki zaskoczą niejednego przeciwnika, a generator scenariuszy pozwala na nieograniczone możliwości przejścia gry. Producenci przygotowali również kilka dodatków, które z pewnością umilą czas gry i jeszcze bardziej ją skomplikują. Do wyboru mamy: Bitwy Westeros: Bractwo bez Chorągwi, Strażnicy Północy, Zachodu a także Władcy rzeki.

To również opcja dla tych, którzy miłują się w wszelkim fantasy. Figurki podzielone są na dowódców i żołnierzy, a każda armia posiada własnych łuczników. Żetony terenu, jakie dołączyli producenci pozwalają na stworzenie wielu najróżniejszych scenerii, która może się różnić z każdą kolejną grą. Pozwoli to nadać każdej z nich osobliwy i indywidualny charakter. Jest to więc gra dla tych, którzy pragną przeznaczyć na tę rozrywkę kilka godzin, lecz nie dni. Sam internet oferuje wiele scenariuszy do gry – dlatego jeśli lubujemy się w bitwach i chwilach namysłu, sięgnięcie po tą grę będzie dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *