Gry planszowe w które można grać online

Gry planszowe w które można grać online

Współczesne gry planszowe różnią się od planszówek znanych jeszcze 20-30 lat temu. Są rozbudowane, skomplikowane strategicznie, możliwe wiele scenariuszy, atrakcyjne wizualnie. Wiele gier jest przenoszonych wprost do świata online, a niektóre gry są projektowane tak aby gra była atrakcyjna tylko zza pomocą komputera.

Wiele platform oferuje doskonale znane gry, które mogą odbywać się między graczami na całym świecie. O ile teraz znane są wielowymiarowe gry strategiczne to wchodząc na portale oferujące udział w grach zauważymy, że wielką popularnością cieszą się nadal gry znane od lat, np. chińczyk, Monopoly i statki. To klasyki, które są znane dzieciom i rodzicom. Wiele stron wykorzystuje tę popularność, walczą na aspekty wizualne, dodatki, prowadzone rankingi. To takie początki.

Dalej, gramy online, które nawiązują do strategicznych planszówek są:

– Magic: The Gathering i Hearthstone – to właściwie gry karciane przeniesione do świata online. Każda z nich buduje własny świat znany graczom podstawowych wersji. Gra Magic the Gathering uznawana jest za prekursora gatunku, strategia polega na odbieraniu żyć, zmuszeniu przeciwnika do wykorzystania wszystkich kart ze swojej talii, jest darmowa i dopracowana wizualnie. Gracze narzekają na małe problemy z animacjami. Druga z gier – Hearthstone: The Gathering to szczyt marzeń każdego gracza. Gracze jednoznacznie wskazują ją jako najlepszą grę karcianą przeniesioną do internetu. Akcja dzieje się w świecie znanym z gier Warcraft – Azeroth. Gra jest darmowa, a konto dostępne mobilnie lub stacjonarnie. Rozwój bohatera następuje z kolejnymi rozgrywkami, ale możemy przyspieszyć go także dzięki mikropłatnościom.

– Wiedźmin – gra przygotowana przez polski zespół, na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego “Wiedźmin”. Gra jest przygotowana dla czterech graczy posiadających unikatowe zdolności. Podczas rozgrywki polujemy na smoki i inne potwory, wykonujemy misje, wchodzimy w interakcje z licznymi bohaterami wykreowanymi przez Sapkowskiego.

– Catan: Pierwsza wyspa – gra przygodowa przeniesiona z powodzeniem z planszy do PC, wcielamy się w postać kolonizatora odkrywającego nowy ląd. Mamy do wyboru grę w trybie kampanii lub poszczególnych misji. Gra przeznaczona dla maksymalnie czterech graczy.

– Talisman – Digital Edition – wcielamy się w postać poszukiwacza tajemniczego artefaktu. Wcielając się w jedną z czternastu postaci doskonalimy naszego bohatera wykonując kolejne misje.
– Monopoly – wspomniana wyżej gra, która stała się już klasykiem. Doczekała się dwóch wersji przeznaczonych na PC.

Wiele z gier przeniesionych do świata online jest jeszcze doskonalonych, wydawane są kolejne wersje, na które gracze na całym świecie czekają z wypiekami na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *