Najlepsze gry planszowe na iPada

Gry planszowe na iPada

Twórcy gier planszowych wychodzą na przeciw oczekiwaniom graczy, którzy chętnie spędzają czas online. W sklepach z aplikacjami znajdziemy do pobrania wiele gier, które znamy w stacjonarnej wersji. Poniżej przedstawiam tytuły najpopularniejsze i najbardziej lubiane:

1. Puerto Rico – wcielamy się postać plantatora uprawiającego zboże, trzcinę cukrową, kawę. Budujemy nowe nieruchomości, sprzedajemy zbiory, gra strategiczna. Ktoś może zarzucić, że gra jest stara, ale nadal jest na szczytach rankingów gier najchętniej pobieranych przez graczy.

2. Pandemic – misja polega na walce z szerzącymi się epidemiami i pandemiami. Stacjonarna wersja gry zakładała kooperację graczy, którzy wcielając się w swoje role wypełniali powierzone zadania zgodnie z ich umiejętnościami. Gracze byli wygranymi tylko wtedy kiedy wspólnie pokonali grę. Gra na ipada odpowiada pokładanym w niej oczekiwaniom. Kooperacja została rozwiązana w ten sposób, że podczas rozgrywek wcielamy się osobiście w każdego z tych bohaterów. Potrzebujemy czterech kart aby pokonać zagrożenie. Dynamiczne rozgrywki na czas.

3. Agricola – wcielamy się w postać średniowiecznego rolnika hodującego zwierzęta, uprawiającego zboże, walczącego z różnymi przeciwnościami. Posiadamy dwuosobową rodzinę i małą chatkę. Wraz z postępem gry i pierwszymi sukcesami powiększamy rodzinę i majątek. Ta imponująca gra została z sukcesem przeniesiona do świata online. Gracze chwalą intuicyjny interfejs, atrakcyjną grafikę i mnogość możliwych scenariuszy.

4. Talisman Digital Edition – jest to adaptacja bardzo popularnej gry planszowej, w której rozgrywki polegają na odszukaniu tajemniczego artefaktu. Gra dostępna na ipady i PC-ty, wydane liczne dodatki, mnogość możliwych scenariuszy.

5. Alhambra – to spokojna gra, której przebieg polega na budowaniu tytułowego miasta.

6. Lords of Waterdeep – jest to przeniesienie się do wykreowanego świata fantasy. Gra jest świetnie przygotowana graficznie, gracze chwalą odwzorowanie wizualne pierwotnej wersji. Interfejs jest intuicyjny, grafiki płynne, Po dokonaniu mikropłatności mamy możliwość rozszerzenia podstawowej wersji o liczne dodatki.

7. Catan – ta strategiczna gra stała się już kultowa. Wcielamy się w postać osadników poznających nowe, nieodkryte lądy. Zdobywamy surowce, budujemy drogi, budynki, całe osady. Podejmujemy handel z innymi graczami, produkujemy surowce, odpieramy ataki. Gra jest doskonałą zabawą zarówno w wersji mobilnej jak i planszowej.
Wymienione gry z powodzeniem zostały zaadaptowane do potrzeb współczesności. Przeniesienie ich do ipadow z pewnością nie zaszkodzi oryginalnym wersjom. Gra elektroniczna nie zastąpi emocji podczas grania godzinami z przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *