Gry planszowe na iPada

Gry planszowe na iPada

W czasach cyfryzacji i szybkiego procesu globalizacji, zapomina się o tradycyjnych formach rozrywki i utrwala schematy, które są najczęściej propagowane przez społeczeństwo. Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozbudowana aktywność fizyczna, czy też zwykłe siedzenie przy klasycznych grach planszowych, zastępowane jest graniem na komputerze, czy też siedzeniem przed ekranem telewizora. Tradycyjne formy rozrywki przeniosły są na zupełnie inny wymiar, jaki stanowi wymiar elektronicznych urządzeń, gdzie wszystko jest możliwe.

W ostatnim czasie dużą popularność zyskały gry planszowe na iPada. Choć sama nazwa może brzmieć absurdalnie (w końcu gry planszowe polegają na graniu z planszą, kartami i pionkiem), to sama rozrywka jaka jest przez nie dostarczana, nie może się równać z niczym, co do tej pory producenci gier bez prądu zdołali wymyślić.

Najbardziej godnymi uwagi grami planszowymi na iPada, stało się parę pozycji, które dziś Państwu nieco przybliżymy. Pierwszą z nich jest Puerto Rico. Jest to nieco przestarzała gra, która zdążyła zyskać zarówno zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników, którzy uważają ją raczej za marną zabawę. Wcielamy się w niej w rolę właściciela plantacji, który rozmnaża swój dobytek i rywalizuje z innymi plantatorami o dominację na danym terytorium. Można tu znaleźć bardzo ciekawy dobór fraz w trakcie rozgrywki, dzięki czemu z pewnością nie będziemy się nudzić i poświęcimy tej grze sporo wolnego czasu.

Drugą fascynującą pozycją jest gra Alien Frontiers- gra ta przykuwa uwagę nie tylko samą tematyką (kolonizacja planety), ale także mechaniką zarządzania w trakcie gry, która odbywa się za pomocą kostek. Zdecydowanie powinna rozkochać w sobie zwolenników raczej klasycznych form rozrywki. Jest przeznaczona zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych, chcących przypomnieć sobie wspaniałe lata swojej młodości w nieco innej, nowoczesnej formie.

Jest też parę propozycji, które warto sprawdzić bez zbędnego przedstawiania, o czym dokładnie są gry- są to m.in. Carrcassonne, Sentinels of the Multiverse, BattleLore, Neuroshima Hex, Lost Cities. Każda z tych gier posiada niezwykle unikalną fabułę i ciekawą formę, dzięki której zapomnisz co to nuda w deszczowe wieczory. Co więcej, posiadają fantastyczną formę graficzną, która pomoże Ci się przenieść w świat niesamowitych doznań. Warto zatem czasem odejść od zwykłych form rozrywki i zainteresować się czymś, co być może na pierwszy rzut oka będzie wyglądać nieco absurdalnie, ale z pewnością dostarczy nam dużej dozy wrażeń i co najważniejsze rozrywki, której każdy z nas czasem szuka. Dlatego też nie wahaj się i wypróbuj już dziś jedną z przedstawionych powyżej pozycji- to klucz do dobrej zabawy i rozwijania wyobraźni nie tylko u najmłodszych, ale również wśród nieco starszych wojowników, pragnących odświeżyć swoją pamięć w ramach zorganizowania sobie zajęcia w nudny wieczór. Zdecydowanie warto, nawet jeśli nie jesteśmy zwolennikami gier elektronicznych, czy też bardziej innowacyjnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *