5 najlepszych gier dla dużej grupy

5 najlepszych gier dla dużej grupy

Gry planszowe to świetny sposób na miłe spędzenie wolnego czasu. Jest to jednak naprawdę wyśmienita zabawa, gdy możemy zagrać w większą ilością osób. Z tego też powodu warto zainteresować się pięcioma grami, które są przeznaczone dla naprawdę sporej ilości graczy.

Kawerna: Rolnicy z Jaskiń

Świetna gra planszowa, która jest grą przeznaczoną nawet dla siedmiu graczy. Jej zaletą jest również fakt, że mamy możliwość zagrania w trybie jednoosobowym więc czasami sami możemy spędzić przy niej przyjemnie nasz wolny czas.
Zawartość pudełka z grą jest naprawdę ogromna. Mamy tu masę przedmiotów, które będą wykorzystywane do prowadzenia rozgrywki. Gra jest bardzo podobna do Agricoli dlatego każdy kto miał z nią już do czynienia na pewno szybko się tutaj odnajdzie.

Dixit Odyseja

Przy tej grze zasiądzie nawet 12 osób. Można więc zrobić całkiem sporą imprezę dla fanów gier planszowych. Gra Dixit Odyseja polega na tym, aby na podstawie kilku obrazków wymyślić różnego rodzaju skojarzenia. W większości przypadków gracze potrzebują chwili na zapoznanie się z zasadami gry. Gdy je już zrozumieją to naprawdę świetnie się przy niej bawią. Zaletą Dixit Odyseja jest również cena. Gra kosztuje około 80-90 złotych. Patrząc na ilość graczy, którzy mogą uczestniczyć w rozrywce jest to naprawdę niewygórowana cena.

Komiks: gra towarzyska

Jak możemy się domyślić już po samej nazwie, jest to gra towarzyska, przy której może naraz bawić się aż 10 osób. Gra polega na ułożeniu kart z obrazkami w taki sposób, aby ułożyły jakąś historię. Gracze ustalają temat i zaczyna się układanka oraz wymyślanie scenariusza. Gra potrafi wciągnąć na długie godziny, a to wszystko za sprawą 150 kart z różnymi kadrami, które wykorzystywane są do stworzenia jakiejś niezwykłej historii.

Cytadela

Jest to gra dla osób, które są już na pewnym etapie zaawansowania w grach planszowych i karcianych. W Cytadelę może grać od 2 do 8 graczy. Rozgrywka trwa około jednej godziny. Polega ona na tym, aby wybudować miasto. Celem każdego gracza jest jednak jak najwięcej zyskać na budowie i rozbudowie miasta. Gra jest dosyć tania w zakupie dlatego warto postarać się o to, aby znalazła się w naszej kolekcji.

Avalon

Wspaniała i wciągająca gra przeznaczona dla starszych graczy. Rozgrywkę można prowadzić w grupie od 5 do 10 osób. Czas gry nie jest zbyt długi i wynosi raptem pół godziny. Jest to jednak najlepiej spożytkowane pół godziny. Masa interesujących misji. Gra jest bardzo emocjonująca, nie dla osób o słabych nerwach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *