5 najlepszych gier na zimę

5 Najlepszych gier na zimę

Zima to taki czas w ciągu roku, kiedy dni wydają się być długie, szare, bure i ponure. Gdy za oknem zimno ciężko na zewnątrz wygnać nawet psa z kulawą nogą. A dzieci zamknięte w domu bardzo często się nudzą i nie potrafią znaleźć sobie odpowiedniego zajęcia. W takiej sytuacji jedyne co pozostaje to zająć się jakąś ciekawą, rozwijającą oraz bardzo przyjemną grą. Oto 5 najlepszych na zimową porę gier. Adekwatnych do pory roku. Idealnych do spędzenia czasu razem, bez komputera czy telewizora. Tylko rodzicie i ich pociechy.

1. SCRABBLE to obowiązkowa gra niemal w każdym domu. Pozwala miło spędzać czas, przy okazji wzbogacając słownik najmłodszych o nowe, często nie znane dla nich słowa.

2. 5 SEKUND to gra, która w ostatnim czasie zjednuje sobie coraz więcej sympatyków. To typowa gra zręcznościowa w której najbardziej liczy się czas. Większość pytań jest banalna i bardzo prosta, gdzie nie gdzie przewijają się tylko nieco trudniejsze. Jednak nie o stopień trudności tu chodzi a o upływający szybko czas. Na odpowiedź jest tylko 5 sekund, dlatego nawet bardzo banalne z pozoru pytanie może sprawić kłopot i nieco poplątać język, dlatego śmiechu i radości przy tej grze na pewno nikomu zabraknąć nie powinno. Nawet dorośli mylą się nie rzadziej niż dzieci. Wielką zaletą tej gry z całą pewnością jest to, że posiada ona aż 700 pytań, dlatego nie nudzi się zbyt szybko, nawet po kilkukrotnym zagraniu. Dostępna w wersji dla dzieci ( idealnej dla całej rodziny) oraz typowej dla dorosłych.

3. DOOBLE przeznaczona jest dla dzieci powyżej 6 roku życia, możliwa liczba graczy to 2-8. Być może nie należy to tych najtańszych ( za niewielkie pudełeczko w zależności od sklepu zapłacić należy 75 do nawet 100 złotych). Mimo ceny to jedna z najciekawszych gier na rynku – idealna nie tylko dla dzieci, świetnie przy niej będą bawili się również dorośli. Gra polega na odnalezieniu, szybciej niż inni dwóch takich samych obrazków znajdujących się na innych kartach. Wydawać by się mogło, że to dziecinnie proste. Nie do końca zabawa przynieść może wiele śmiechu i zaskoczeń.

4. TABOO to gra zbliżona nieco zasadami do wszystkim dobrze znanych kalamburów. Różnica polega na tym, że w tej grze można używać do opisu słów.

5. MONOPOLY JUNIOR to chyba jedyna gra losowa dla dzieci spośród wszystkich tych obecnie dostępnych na rynku. Poza świetną zabawą dzieci i rodziców gra ta rozwija umiejętność liczenia u najmłodszych. A takie połączenie zabawy i edukacji najlepiej oddziałuje na dzieci, które nie zawsze skore są do nauki.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *