Gry planszowe w które można grać na komputerze

Gry planszowe w które można grać na komputerze

Poszczególne pozycje gier planszowych stały się popularne na świecie i są znane przez niemal wszystkich. Prym wiedzie tutaj Monopoly, którego sukces rozpoczął swego rodzaju ,,boom” na popularne gry planszowe. Ponadczasowość oraz długa, wciągająca rozgrywka to coś, co skłania graczy do ponownej wspólnej zabawy przy danym tytule. Rozwój technologii wpłynął z kolei na rozszerzenie się danych tytułów o propozycje sieciowe.

Do wielu osób nie trafia nadal internetowa odmiana danego tytułu. Nie ma tutaj interakcji w takim stopniu jak w normalnej rozgrywce, gra toczy się dzięki komputerowemu mechanizmowi. Osoby, które lubią samo uczucie rzutu kostką, emocje związane z wyrzuceniem odpowiedniej ilości oczek czy też kontakt wzrokowy z innymi graczami nie będą zadowolone z takiej formy rozgrywki. Czasami jednak dosięga nas nuda, poczucie straszne i wtedy runda w gry planszowe rozegrana na komputerze może być świetnym rozwiązaniem.

Gry planszowe na komputer

Przede wszystkim warto wspomnieć tutaj o Monopoly właśnie. Poszczególne witryny oferują nam możliwość zagrania z graczami z tego samego lub też innego kraju. Rozgrywka jest równie ciekawa, długa oraz intensywna. Maleje jednak interakcja przy danych wymianach, gdzie często decydują się losy zwycięstwa. Przez komunikator o wiele trudniej dogadać się z innymi graczami, niektórzy współpracują niechętnie. Na to ostatnie zwracają uwagę przeciwnicy sieciowej wersji Monopoly.

Do innych popularnych gier oferowanych nam przez dane serwisy należą szachy oraz warcaby. Tutaj naprzeciw nas stanie tylko jeden przeciwnik, w pełni myślący i podejmujący racjonalne rozwiązania. Gra w sieci w te dwie pozycje to zdecydowanie inny wymiar rozrywki w stosunku do pojedynku z komputerem (owe gry są często instalowane wraz z systemem). Możliwość popełnienia błędu oraz zastosowania skomplikowanych manewrów to coś, co skutecznie wpływa na zainteresowanie tymi tytułami.

Specjalistyczne pozycje

Prawdopodobnie największym powodzeniem w sieci cieszą się gry, które wymagają myślenia, strategii oraz odpowiedniego poznania świata gry. Jest to pozycja tylko i wyłącznie dla pasjonatów tematu, ale zdobywa rzesze zwolenników. Nie chodzi tutaj tylko o popularne karcianki (temat nawiązuje bowiem do gier planszowych). Istnieje wiele rozbudowanych gier – zarówno w sieci jak i również płatnych, które stanowią prawdziwe wyzwanie dla analitycznych umysłów.

Przy spędzaniu czasu przy grach planszowych na naszym komputerze osobistym czy też przenośnym, pamiętajmy o odpowiedniej ilości czasu potrzebnego do ukończenia rozgrywki. Nie wszystko będzie tutaj bardzo wymagające (partia szachów może trwać 5 minut), ale nie warto rozpoczynać danego starcia, gdy nie jesteśmy pewni jego ukończenia.

Najgorszym uczuciem jakie może nas spotkać jest przerwanie w trakcie. Nie dlatego, że mamy danej gry dość, ale z pobudek czysto okolicznościowych. Jeżeli lubimy jednak grę w towarzystwie znajomych, warto poświęcić odrobinę uwagi i zaproponować im wspólną zabawę w dogodnym terminie i miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *