Jak stworzyć idealny pokój gracza

Idealny pokój gracza

Każdy zapalony gracz chce żeby jego królestwo imponowało zwiedzającym, a drogi sprzęt był odpowiednio wyeksponowany. Jak urządzić pokój gracza żeby robił jak największe wrażenie?

Pierwszą sprawą jest porządek. Żadne pomieszczenie nie będzie prezentowało się dobrze jeżeli po podłodze walają się kartony po pizzy, góra ubrań na fotelu może w każdej chwili runąć, a kurz zaczyna rolować się w kątach. Mając drogi sprzęt, dużo gier, gadżetów zadbajmy żeby wszystko miało swoje miejsce i było czyste.

Doskonałym pomysłem jest kupienie półek powieszonych na ścianach lu dużego, stawianego regału, który pozwoli na wyeksponowanie naszych gier komputerowych lub planszowych. Będziemy mieć do nich także lepszy dostęp, a małe pudełka będą miały zawsze swoje miejsce.

Zadbajmy aby pokój nie był plątaniną kabli. Wiele sprzętów można kupić w wersji bezprzewodowej – skorzystajmy także z listew porządkujących kable podpięte do prądu, listew maskujących, itd. Przydatne będą zamykane pudełka, w których będziemy trzymać dodatkowy sprzęt. W ten sposób nie będzie na widoku i nie będzie zbierał kurzu.

Zadbajmy o dobre oświetlenie, skoro spędzamy i tak przy ekranie godziny to miejmy litość dla naszego wzroku i doświetlajmy odpowiednio pomieszczenie. Jeżeli przedmiotem naszej fascynacji nie są gry komputerowe, a te na konsolę to niezbędne będzie wygodne siedzenie.

Zainwestujmy w wygodny fotel lub kanapę (do grania w większej grupie), duży telewizor i ławę – stolik, który będzie służył do podawania przekąsek. Jeżeli jesteśmy fanem gier planszowych lepszy będzie większy stolik lub ława i wygodne siedziska – pufy, fotele, pomysłowe krzesła.

Główne posiłki możemy jeść gdzie indziej (pamiętamy o porządku!). Pokój można dodatkowo ozdobić motywami z ulubionych gier. Jeżeli nasz nastolatek proponuje nam mural na całej ścianie z motywem Warcraft to może ostudźmy jego entuzjazm i zaproponujmy plakat. W świeci można znaleźć wiele pomysłowych rozwiązań dla zagospodarowania ścian.

Na pokoje graczy jest wiele pomysłów, jedne są tańsze, a inne droższe. Najważniejsze jest żeby to gracz czuł się w tym pokoju swobodnie. Darmowym udogodnieniem jest z pewnością częste sprzątanie i dbanie o każdy element pokoju. Skoro wydaliśmy znaczne sumy pieniędzy na gry, sprzęt, gadżety, meble to dbajmy o nie.

To pozwoli też na walkę ze stereotypem graczy, którzy każdą minutę spędzają przy ekranie, z posiłkami włącznie. Urządzając pokój pamiętajmy żeby był funkcjonalny także dla innych aspektów życia, prawdopodobnie nie będzie to pokój przeznaczony tylko dla gier.

4.7/5 - (ilość ocen: 18)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *