Talisman: Smoki

Talisman Smoki

Ciekawostką jest, że smok nie we wszystkich kulturach uznawany jest za symbol unicestwienia – niektórzy łączą go z Feniksem, symbolem odrodzenia. Jednak, przeważająca ilość podań, legend oraz mitów stawia smoki w bardzo niekorzystnym świetle – czyniąc z nich dominujące, złe, okrutne, czyniące co im się żywnie podoba stworzenia i zdolnie do przemiany wszystkiego wokół nich w popiół, porywające dziewice i pożerające Bogu ducha winne barany, palące wioski, do tego niebezpieczne i przepełnione żądzą władzy.

Podobnie jak w wielu legendach, w tym polskich – smoków nie mogło zabraknąć również w zyskującej na popularności grze Talisman. Planszówka ta zabiera nas w wymyślony świat wyobraźni, przepełniony magią i walką bronią białą – idealny dla miłośników gier typu RPG. Choć esencję gry tworzy zupełnie co innego, to Smoki są tutaj świetnym dodatkiem, wzbogacającym grę i dodającym dreszczyku emocji.

Na pewno pamiętacie legendę o Lechu, Czechu i Rusie – w dodatku do gry Talisman Smoki mamy do czynienia z trzema żądnymi władzy Smokami powracającymi do swojego domu w krainie ognia. Ich powrót nie jest zbyt oczekiwany zwłaszcza przez mieszkańców krainy, ponieważ przepowiednia głosi, że wraz z ich powrotem dojdzie do brzemiennej w skutki walki między nimi, w której tylko jeden ma szansę sięgnąć po magiczny artefakt – Koronę Władzy, która powoli objąć nad Królestwem absolutne rządy, być może tożsame z tyranią i całkowitym zniszczeniem królestwa.

Czy walkę o władzę wygra lepszy, czy może o być lub nie być królestwa zadecyduje przypadek i siły losu? O tym przekonasz się tylko w jeden sposób – decydując się na wzięcie udziału w grze! Pamiętaj, że w dodatek Smoki zagrasz tylko i wyłącznie dysponując główną częścią gry Talisman: Magia i Miecz.

W dodatkowej części gry, która w niesamowity sposób dodaje grze pikanterii i charakteru, a także dreszczyku emocji znajduje się ponad 300 kart i żetonów przedstawiających trzech władczych smoków i ich zastępy. Ponadto, jest też sześć plastikowych figurek utożsamianych z rolami Poszukiwaczy. Kim oni są i jakie jest ich zadanie – o tym dowiemy się z książeczki dołączonej do dodatkowego zestawu, która w klarowny sposób reguluje najważniejsze zasady tak stworzonej Krainy Wewnętrznej. Czy to właśnie Tobie uda się podbić magiczną krainę, czy też zginiesz z rąk swojego przeciwnika – gra Talisman jeszcze nigdy nie była tak ekscytująca i obfitująca w liczne niebezpieczeństwa, przy czym jej pomyślne zakończenie zależy tylko od Twojego szczęścia i umiejętności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *