Talisman – Magia i Miecz – wersja komputerowa

Talisman - Magia i Miecz

Gra Talisman, w Polsce znana także pod nazwą Magia i Miecz, oryginalnie stworzona i wprowadzona w wersji planszowej w 1983 roku już od jakiegoś czasu dostępna jest także w wersji komputerowej! Mając przyjemność porównania obu wersji gry muszę przyznać, że przeżyłam miłe zaskoczenie. Zarówno planszówka umożliwiająca spędzenie czasu z przyjaciółmi twarzą w twarz i działająca na wyobraźnię, jak i wersja komputerowa mają ze sobą wiele wspólnego – dostarczają ekscytujących wrażeń i pełnych napięcia chwil. Skutecznie pozwalają na oderwanie się od rzeczywistości i zabierają nas w magiczny świat. W obu wersjach utrzymywana w klimacie fantasy gra dopracowana jest do drobnych szczegółów, jednak to wersja komputerowa bardziej zachwyca grafiką, która jest dużo staranniej dopracowana. Wiadomo – wszak szczegóły graficzne dużo lepiej prezentują się na większym ekranie.

W historii, w której bierzemy udział grając w cyfrową wersję Talisman: Magii i Miecza, mamy okazję bliżej zapoznać się z bohaterem, który za wszelką cenę poszukuje niezwykle istotnego w całej grze przedmiotu – artefaktu Crown of Command, tłumaczonego na język polski jako Korony Władzy. Osobie, której uda się posiąść ten przedmiot, niestraszny będzie każdy wróg – z łatwością zniszczy kogo zechce – nawet najsilniejszego wroga. Dodatkowo, zdobywca korony staje się królem całego świata i nie ma nad niego bardziej mocarnego. Dlatego też zdobycie tego artefaktu wiąże się z licznymi niebezpieczeństwami i zagrożeniami, które mogą naszego bohatera nawet pozbawić życia.

W wersji elektronicznej możemy wybrać jedną z 14 postaci zróżnicowanych pod względem typu i przypisanych do niego właściwości. Grać możemy między innymi magiem, druidem, złodziejem lub rycerzem. Nasze umiejętności w zależności od typu wybranej postaci będą zwiększać się w miarę upływu czasu i przebytych przeciwności losu.

Talisman: Magia i Miecz w wersji komputerowej niewiele odbiega od gry planszowej pod względem samego sposobu grania. Wersja elektroniczna pozwala na grę aż 4 graczy, umożliwia też walkę z przeciwnikiem o sztucznej inteligencji. Pewnego rodzaju wygodą jest to, że Mistrzem Gry jest tutaj komputer i to dba o uczciwość naszej gry. Tak jak do wersji planszowej, tak i komputerowej dołączona jest cyfrowa instrukcja obsługi, która umożliwia zapoznanie się z wszystkimi zasadami fantastycznego świata. Warto wiedzieć, że gra niezależnie od wybranej wersji jest wysoko oceniania w rankingach graczy i zdecydowanie spotkała się z ciepłym przyjęciem w obu formach. Nawet jeśli miałeś już przyjemność grać w planszówkę – powinieneś porównać wersję cyfrową i na własne oczy przekonać się, która z nich jest dla Ciebie przyjemniejsza i dostarcza więcej emocji!

5/5 - (ilość ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *