Talisman Magia i Miecz

talisman-magia-i-miecz

Jeśli szukasz naprawdę interesującej i wciągającej gry planszowej, w którą można zagrać nawet w 6 osób to Talisman Magia i Miecz jest produktem obowiązkowym, którym koniecznie musisz się zainteresować.

Bardzo długa rozrywka

W Talisman Magia i Miecz będziecie grać długimi godzinami. Producent deklaruje, że grze trzeba poświęcić około półtorej godziny. W rzeczywistości jednak jest to znacznie dłuższy czas. Nie ma w tym jednak nic złego, a można to wręcz uznać za zaletę tej gry.

Jaki jest cel gry?

Cel może być tylko jeden. Mamy wygrać! Gra wprowadza nas w niezwykły świat, w którym będziemy poszukiwać owianego legendą talizmanu. Każdy zawodnik jest poszukiwaczem z takim samym celem. Musimy zrobić wszystko, aby zdobyć talizman przed konkurencją. Nie jest to takie łatwe jak mogłoby się wydawać, ponieważ na naszej drodze czyha wiele niebezpieczeństw, z którymi musimy sobie poradzić.

Zawartość opakowania z grą

Znajdziemy tu planszę, karty gry, a także żetony, kostki, figurki. Wszystkiego jest naprawdę sporo, więc lepiej przygotujcie dużo miejsca na stole. Zawartość gry jest wykonana bardzo starannie i naprawdę trudno jest się do czegokolwiek przyczepić. Oczywiście, niektóre elementy mogły zostać lepiej wykonane, ale patrząc na wiele innych konkurencyjnych gier planszowych jest naprawdę bardzo dobrze.

Poziom trudności

Talisman Magia i Miecz nie należy do najłatwiejszych gier. Zanim przystąpimy do rozgrywki musimy przeczytać instrukcję, co nie powinno nam jednak zająć zbyt dużo czasu. Wyjaśni nam ona zasady gry, dzięki czemu będzie można rzeczywiście w prawidłowy sposób prowadzić rozgrywkę. Próg wejścia w grze jest na poziomie średnim. Osoby, które jeszcze nie grały w żadne z gier planszowych powinny wybrać inny produkt. Będzie im później znacznie łatwiej wkroczyć w świat Talisman Magia i Miecz.

Podsumowanie

Gra jest naprawdę interesującym produktem, którym warto się zainteresować. Możliwość gry w 2 do 6 osób to spora zaleta produktu. Jeśli szukamy gry na długie godziny to Talisman Magia i Miecz wydaje się idealnym wyborem. Dla niektórych osób problemem może być jednak cena tego produktu. W większości sklepów gra kosztuje niestety ponad 200 złotych. Trzeba sobie przyznać, że nie jest to niska kwota. Dostajemy jednak w zamian naprawdę wspaniałą i wciągającą grę. W wydaniu przygotowanym do sprzedaży w naszym kraju gra Talisman Magia i Miecz posiada masę dodatków, które w wydaniach zagranicznych były dostępne osobno za dodatkową opłatą. Jeśli weźmiemy to pod uwagę dokonując zakupu tej gry to cena wcale nie będzie wyglądać tak strasznie.

Ocena redakcji: 10/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *