Warhammer: Invasion

Warhammer Invasion

,,Warhammer: Inwazja” to świat wrogów i sprzymierzeńców, pełen dzikich wojen. Musisz na zawsze położyć krez konfliktom i stać się bohaterem. To gra dla dwóch osób, przepełniona zmaganiami, sprytem i zarządzaniem. Gracze muszą bardzo rozsądnie zarządzać swoimi zasobami, które przeznaczać będą na rozbudowę krainy, wypełnianie powierzonych im misji oraz na ataki wrogiej stolicy. Możemy grać Krasnoludami, orkami, a także siłami Chaous. Możemy także zawrzeć pakt i zagrać kombinacją Porządku bądź Zniszczenia.

To gra karciana, która została osadzona w Warhammer Fantasy Battle. Zaprojektowana została przez Erica M. Langa. To pojedynek, w którym dwaj gracze zbierają swoje siły i gromadzą zasoby. Mogą wyruszać w niebezpieczne miejsca, a misje te są bardzo opłacalne i pozwalają na budowanie i rozwijanie swego królestwa. Wróg jest jednak bardzo silny i może przetrwać nasze ciosy. Orki maja w sobie bardzo dużą wolę walki, zadają bardzo duże obrażenia. Krasnoludy to z kolei mistrzowie w uzbrojeniu, które pozwala im na przetrwanie ciosów śmiertelnych dla innych.

Nasze imperium rozwija się bardzo szybko i zbiera siły. Chaos uderza bardzo podstępnie, trafiając w najdelikatniejszy punkt. Każda frakcja musi toczyć boje z przeciwnikami, oraz zarządzać królestwem i stale je wzmacniać. Gra jest pełna dynamiki i najróżniejszych scenariuszy. Musimy uzyskać nad przeciwnikiem przewagę tak szybko, by nie dobył nad naszą armią kontroli. Królestwo musi się rozwinąć, a wszelki spustoszenia muszą dziać się tylko i wyłącznie u naszych wrogów. Misje należą do bardzo niebezpiecznych, jednak intrygują. Stary Świat oferuje nam naprawdę wiele.

W pudełku znajdziemy instrukcję, 220 kart, 4 plansze Stolic, 35 żetonów zasobów, 60 żetonów obrażeń oraz żetony pożarów. To czysta inwazja, brutalna siła i szybkie akcje. Tutaj nie ma miejsca na zastanawianie się; liczy się nasza ziemia i bezpieczeństwo frakcji. Wróg jest niemiłosierny i bezwzględny. Należy pokonać go jak najszybciej. Istnieje dużo dodatków do gry, jednak nie są one warunkiem do czerpania z gry przyjemności. Przynosi ona jej wiele – po pewnym czasie naprawdę angażujemy się w bitwę o frakcje i władzę. Rozrywka toczy się od 15 do nawet 40 minut, jest to więc całkiem przyjemny i optymalny czas. Wykonanie jest naprawdę porządne a rysunki wykonane bardzo profesjonalnie. Całość prezentuje się więc bardzo dobrze pod względem estetycznym. Mechanika, jaka rządzi grą jest wprost banalna, dlatego gra nadaje się dosłownie dla każdego. Bez problemu wytłumaczymy świeżakom jej zasady i sprawimy, że gra stanie się poprawna już od pierwszej rozgrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *