Najlepsze gry karciane – ranking

karty do gry

Gry karciane to jeden z najpopularniejszych w ostatnim czasie sposobów na spędzanie czasu wolnego w domu. Te najlepsze przedstawia poniższa lista. Liczba nowych gier karcianych eksplodowała w ciągu ostatnich kilku lat. Zamów pizzę, zaproś od 1 do nawet 11 przyjaciół i wypróbuj najlepsze karcianki.

1. REBEL  DIXIT

Dixit to zdumiewająca gra kreatywnych dociekań, w której wyobraźnia odblokowuje opowieść. W tej wielokrotnie nagradzanej grze planszowej gracze używają pięknych obrazów, aby zaszufladkować swoich przeciwników i odgadnąć, który obrazek pasuje do opowieści. Zgadywanie to tylko połowa bitwy – aby naprawdę odnieść sukces, trzeba będzie poprosić przyjaciół, aby zdecydowali, że twoja karta opowiada historię!

2. REBEL SPLENDOR

Gracze to kupcy renesansu, którzy kupują kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy – wszystko po to, by zdobyć najbardziej prestiżowe punkty. Jeśli jesteście wystarczająco zamożni, możecie w pewnym momencie nawet otrzymać wizytę szlachecką, co oczywiście jeszcze bardziej zwiększy wasz prestiż.

3. OSADNICY: NARODZINY IMPERIUM

Osadnicy czterech głównych potęg świata odkryli nowe ziemie z nowymi zasobami i możliwościami. Rzymianie, Barbarzyńcy, Egipcjanie i Japończycy natychmiast przenoszą się tam, aby rozszerzyć granice swoich imperiów. Budują nowe budynki dla wzmocnienia swojej gospodarki, znajdują kopalnie i pola do gromadzenia zasobów, budują koszary i tereny szkoleniowe dla żołnierzy. Wkrótce po tym jak odkryją, że ziemia ta jest o wiele za mała dla wszystkich, zaczyna się wojna.

4. REBEL DOBBLE

To gra zarówno dla dorosłych jak dla dzieci powyżej 6 roku życia. Idealnie nada się dla liczby 2-8 graczy, w tym wypadku im więcej tym lepiej i znacznie ciekawiej. Zestaw zawiera 55 kart. W grze chodzi o to by znaleźć jak najwięcej par kart które łączy jeden wspólny symbol.

5. REBEL DIXIT ODYSEJA

Zatrzymaj oddychanie na chwilę! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, ale kluczem do niego jest tylko jedna karta. Użyj swojej pomysłowości i intuicji, aby uniknąć złapania się w pułapkę ustawioną przez innych graczy. Z Dixit Odyssey odkryjesz na nowo magiczny świat Dixit, najbardziej nagradzanej gry ostatnich lat. Pozwól zanurzyć się w wyobraźni odkrywając tajemnice nowych kart. Uważaj tylko, aby nie wpadać w pułapki! Dzięki nowym wariantom, w grze może wziąć udział do 12 osób. Razem wyrusz na poszukiwanie nowych, zaczarowanych światów.

6. EPEE RĘKA MNIE NĘKA

Ręka porusza się wokół małego koła…… Kiedy zatrzymuje się, wskazuje palcem jednego z zawodników, który musi wykonać szereg zadań “prawda” lub “wyzwanie”. Jest to wspaniała gra dla całej rodziny!

7. REBEL DOBBLE KIDS

Popularny Dobble w wersji przyjaznej dla dzieci. Karty z sześcioma symbolami są łatwiejsze do rozpoznania niż w oryginalnej wersji.

8. KUŹNIA GIER MUNCHKIN

Zjedź do lochu. Zabijaj wszystko, co spotkasz. Zapoznaj się z przyjaciółmi i ukradnij ich rzeczy. Zdobądź skarb. Ta wielokrotnie nagradzana gra karciana, zaprojektowana przez Steve’ a Jacksona, oddaje istotę doświadczenia lochowego…. bez żadnej z głupich gier. Ty i twoi przyjaciele rywalizują o zabijanie potworów i zdobywanie magicznych przedmiotów. I to jakie magiczne przedmioty!

9. LUCRUM RED7

Reguły są proste: wygrywa najwyższa karta! Ale “Czerwony” to tylko jedna z siedmiu gier, w które zagrasz w Red7, a jeśli nie wygrasz meczu pod koniec twojej kolejki, to już odpadasz! Ostatnia osoba wygrywa rundę.

W talii w Red7 znajduje się 49 kart: każda prezentuje jeden z kolorów tęczy ponumerowanych od 1 do 7. Gra trwa zaledwie kilka minut!

10. REBEL UGA BUGA

To gra w której gracze wcielają się w role jaskiniowców, którym język polski jest obcy. Stałym elementem gry są słowa ”iha”, ”ała” itd. Gra świetnie sprawdzi się na szalonych imprezach domówkowych. Celem gry jest wprowadzenie jak najdłuższego słowa. Im dłużej tym lepiej i bliżej do zwycięstwa.

11. TREFL BOSS MONSTER

To jedna z lepszych samodzielnych gier jakie obecnie dostępne są w sprzedaży na polskim rynku. Gra przenosi uczestników w zupełnie nieznane, ale z pewnością bardzo ciekawe i ekscytujące miejsca. Wymaga wyćwiczenia odpowiedniej strategii, na szczęście jest tak skonstruowana, że nawet amatorzy w temacie dość dobrze powinni sobie z nią poradzić.

12. HASBRO GRA W ŻYCIE PRZYGODY

W grze można budować dowolne historie i spełniać w nich swoje największe marzenia. Im więcej przygód, tym więcej cennych punktów można zgromadzić na swoim koncie. A jak wiadomo im więcej punktów, tym szanse na zwycięstwo znacznie wzrastają. Opakowanie zawiera 108 kart, 2 karty przypominacze oraz bardzo szczegółową instrukcję napisaną jasnym i zrozumiałym językiem. Idealna dla grupy 2, 3 lub 4 graczy. Historia w grze rozpoczyna się gdzieś na początku lat 20 XX wieku, kiedy to kiedy to dwaj bracia Hassenfeld zakładają małą rodzinną firmę zajmującą się produkcją i dystrybucją ówczesnych artykułów szkolnych.

13. G3 EWOLUCJA

To gra dla nieco starszych dzieci świetnie ukazująca i edukująca dzieci jak wyglądała ewolucja wszystkich gatunków na przestrzeni tysięcy lat.

14. GALAKTA GRA O TRON

Rody zbierają wojska i spotykają się w bitwach, podczas gdy ich zabójcy i szpiegowie walczą w cieniu. Pierwsze smoki obudziły się, podczas gdy w jałowych krainach za murem, bezimienne zagrożenie rośnie, pragnąc zmiażdżyć świat z mroźnymi mieczami i niekończącą się nocą. Liczy się tylko jedna gra: gra o tron!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *