Najlepsze gry na Święta Bożego narodzenia

Najlepsze gry na Święta Bożego narodzenia

Boże Narodzenie dla wielu stanowi bardzo wyjątkowy okres w ciągu roku oznaczający nie tylko przerwę w intensywnej pracy czy też nauce, ale przede wszystkim to czas, który można całkowicie poświęcić rodzinie. Bo przecież nie tylko dzieci kochają wspólne zabawy przy pachnącej i pięknie przystrojonej choince. Jak spędzać wolnych czas w zaciszu domowego ogniska? Oto kilka najciekawszych propozycji.

1. Kalambury, ale w nieco innej bardzo świątecznej wersji nieco odmiennej od tej powszechnie znanej. Jak wiadomo, dzieci uwielbiają otrzymywać prezenty, dlatego zanim otrzymają przeznaczone dla nich paczki warto dać im szansę odgadnięcia co jest w środku. Zabawa gwarantowana nie tylko dla najmłodszych, ale również i dorosłych. Zabawa może opierać się na gestach i podpowiedziach w postaci gestykulacji, wówczas zabawa i radość będzie jeszcze większa.

2. Wykonywanie bożonarodzeniowych lampionów to świetna i bardzo kreatywna zabawa przeznaczona dla całej rodziny – dzieci, rodziców, wujostwa czy dziadków. Do tego wystarczy zaopatrzyć się jedynie w bardzo twardy karton, nożyczki, mazaki, farby, albo wycinanki – tu dowolność jest duża, wszystko zależy od tego, jak chcemy by nasz lampion wyglądał.

3, Bożonarodzeniowa szopka to tradycja polskich świąt Bożego Narodzenia więc dlaczego nie stworzyć jej we własnym domu? Jej wykonanie rozbudzi wyobraźnię najmłodszych członków rodziny, a także będzie stanowiło dobrą okazję to spędzenia większej ilości czasu dorosłych z maluchami. Materiały z jakich korzystać można w trakcie tworzenia szopki mogą być naprawdę dowolne. Świetnie sprawdzi się plastelina, jak i masa solna, papier czy nawet klocki lego. Do stworzenia szopki nada się nawet pudełko po butach, które dzieci ozdobią według własnego uznania, co da im wiele radości i dziecięcej satysfakcji. Szopka wcale nie musi być taka jak wszystkie inne, warto rozbudzić w dziecku fantazję i kreatywność.

4. Pisanie listów do Mikołaja. To jeden z najprzyjemniejszych dla dzieci momentów związanych z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia. Najlepiej by list od początku do końca był autorstwa malucha, który nawet jeśli jeszcze nie umie pisać narysuje swój wymarzony prezent, jaki chciałby otrzymać od Mikołaja.

5. Ozdoby choinkowe. Dzieci kochają kreatywne zajęcia, więc warto poświęcić chwilę czasu na stworzenie wyjątkowych ozdób, które potem umieszczone zostaną na domowej choince, a dzieci każdemu z członków rodziny z dumą będą mogły przedstawiać swoje dzieła. Łańcuchy, aniołki możliwości jest mnóstwo wystarczy uruchomić bogatą wyobraźnię dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *