Recenzja gry planszowej Horror w Arkham

Horror w arkham

Gra dla osób o mocnych nerwach, które lubią ciekawe a zarazem straszne klimaty. Jeśli jesteśmy osobami z wyobraźnią, to Horror w Arkham ma szansę stać się naszą ulubioną grą planszową.

Uratuj miasto

W miasteczku, które znajduje się w stanie Massachusetts dochodzi do niewyjaśnionych i zarazem strasznych zdarzeń. Straszne stwory, demony, terroryzują społeczność, która te miejsce zamieszkuje. Wszystko z powodu portali, bram, które się otwierają i pozwalają istotom z innego świata wkroczyć właśnie tutaj, do spokojnej miejscowości Arkham.
Zadaniem gracza jest opanowanie sytuacji i uratowanie miasta przed zagładą. Nie jest to jednak łatwe. Nie da się przewidzieć jak potoczą się losy graczy tak samo jak trudno jest przewidzieć czas rozgrywki. Według różnych opinii może się ona ciągnąć przez dobrych kilka godzin, choć zdarzają się gracze, którzy ukończyli grę w ciągu 90 minut. Jak więc widać, zdarzyć może się naprawdę wszystko.

Oddaj swój los kostce do gry

Gra wciągająca jednak trzeba wiedzieć, że nasza wygrana bądź porażka zależą tak naprawdę od rzutu kostką. Taktyka, strategia w tej grze na wiele się nie przyda. Można natomiast powiedzieć, że jest to świetna lekka gra na wieczór po męczącym dniu pracy. Trzeba jednak jak najbardziej mieć w zapasie sporo wolnego czasu bądź rozłożyć rozgrywkę na kilka wieczorów.
Gra jest ładnie wykonana co jest jej dużym plusem. Zasady gry nie są skomplikowane i tak naprawdę już na początku kariery z grami planszowymi jak najbardziej możemy się tym tytułem zainteresować. Instrukcja jest doskonale napisana i nie zajmuje niepotrzebnych stron. Wszystko jest zapisane zwięźle i na temat dzięki czemu nie zapychamy sobie głowy zbędnymi rzeczami.

Czy warto kupić grę Horror w Arkham?

Gra ta jest już na polskim rynku od ładnych kilku lat. Jej cena nie zachwyca jednak spoglądając na zawartość pudełka z grą można zmienić nastawienie do kwoty jaką musimy niestety na Horror w Arkham wydać. Kwota rzędu 200-250 złotych to naprawdę nie mało. W zamian dostajemy jednak wciągającą grę, a także ponad 600 różnego rodzaju kart, kolorową planszę, która jest naprawdę świetnie wykonana i trwałą, oraz żetony, kostki.

Podsumowując pomimo wysokiej ceny grę naprawdę warto kupić. Jest to zakup, którego nie będziemy żałować. Jest to także świetny pomysł na prezent dla osoby, która swoją przygodę z grami planszowymi dopiero rozpoczyna. Horror w Arkham nie zrazi trudnymi regułami, dzięki czemu z czasem będziemy chcieli grać w inne, bardziej skomplikowane gry planszowe.

Ocena redakcji: 9/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *