Neuroshima Hex 3.0

Neuroshima Hex 30
źródło: thirstymeeples.co.uk

Nie każda gra jest dla każdego. Tak jest właśnie z Neuroshima Hex 3. 0. Jeśli nie spodoba ci się ona już na początku rozgrywki, to z czasem na pewno nie ulegnie to zmianie. Jeśli jednak choć trochę cię zainteresuje, to po jakimś czasie nie będziesz mógł się od niej oderwać.

No więc grajmy!

Kilka armii do wyboru. Od każdej z armii zależy sposób prowadzeni gry. Z tego też powodu możesz za każdym razem wybierać inną, aby gra przebiegała trochę inaczej. Znacząco przedłuża to grę i przyjemność z niej płynącą.
W grze chodzi o to, aby pokonać swoich wrogów, czyli innych graczy. Każdy ma ustawiony licznik obrażeń, a naszym celem jest doprowadzenie do tego, aby u przeciwników wskazywał on 0. Gra jest skomplikowana, przynajmniej za taką można ją uznać na początku. Mamy żetony, musimy zastanowić się czy je wykładamy, czy nie. Trzeba pomyśleć o ruchach, taktyce. Nie jest więc to takie łatwe. Gra jest jednak wciągająca i to jest jej zaleta. Żeby jednak wciągnęła nas na dobre, musimy dobrze zapoznać się z jej zasadami.

Trochę jak z szachami

Niektórzy porównują tę grę do szachów. Trudna gra, której trzeba się uczyć. Z czasem jednak wciąga. Na pewno nie jest to odpowiednia pozycja dla osoby rozpoczynającej przygodę z planszówkami. Coraz więcej tego typu gier jest na rynku. Coraz częściej zapomina się o osobach, które chciałyby dopiero wkroczyć w świat wspaniałych i interesujących gier planszowych. Jeśli jesteś osobą wytrwała i potrafisz poświęcić na naukę kilka godzin, to kup tę grę. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że Neuroshima Hex 3. 0 to gra którą albo polubisz, albo znienawidzisz. Jeśli ci się nie spodoba, to możesz zniechęcić się do innych gier planszowych.

Warto przed zakupem spróbować zagrać na przykład u znajomych. W sieci jest masa filmików z przebiegu gry, bądź for internetowych, gdzie zapoznasz się z opiniami na temat tej gry. Na pewno nic nie jest w stanie zapewnić tyle co gra samemu, jednak po co zniechęcać się do planszówek decydując się na tak trudną grę. To co może zachęcić do zakup tejże gry to jej cena. Za około 130-150 złotych mamy grę, która nie dość, że skomplikowana, to zapewnia zabawę na w miarę długi czas. Około półtorej godziny musimy liczyć na jej rozegranie. Czy jest to warte tej ceny? Każdy musi zdecydować sam.

Jeśli jesteś zaawansowanym graczem, to możesz o niej pomyśleć, chyba że jako początkujący nie boisz się trudnego wyzwania jakim ta gra na pewno dla ciebie z początku będzie. Zdecyduj!

4.6/5 - (liczba ocen: 19)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.