Gra Skip – Bo

Skip - Bo

Jeśli lubisz spędzać czas w towarzystwie czy gronie rodzinnym, nie na nudzie ale na świetnej zabawie w towarzystwie innych miłośników gier karcianych, ta gra jest właśnie dla Ciebie. Skip-BO, kolejna gra karciana firmy MATTEL GAMES, godna polecenia graczom w wieku powyżej 8 roku życia.

Gra Skip – Bo jest  gwarantuje wyścig i trening dobrej zabawy wymagających szybkiego tempa działania, które musi doprowadzić do jak najszybszego pozbycia się kart przy jednoczesnym blokowaniu możliwości przeciwnika na wyprzedzenie naszych działań. Gra ta jest wariacją zaprojektowanej przez Williama Henry Storey’a w 1935 roku gry  “Starturn”.

Skip-Bo to rozwijająca analityczne myślenie, logiczna i potęgująca umiejętność podejmowania działań strategicznych gra, w którą można grać w domu, w podróży czy na wakacjach. Bez względu na wybór miejsca do gry zawsze dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Gra jest intuicyjna dzięki prostym i jasno opisanym zasadom gry. Zapewnia doskonałą gimnastykę umysłu dzięki możliwościom zastosowania wielu kombinacji taktyk i układaniu sekwencji. Pomimo, iż karty są wielokolorowe w rozgrywce nie one są nieistotne, w grze należy skupić się na numerach kart.

Gra może być przeprowadzona jako pojedyncza runda (wówczas zwycięzcą zostaje osoba, która zwyciężyła w danej rundzie) lub jako gra składająca się z wielu rozegranych rund.

Dla wieloetapowej gra zastosowanie ma system punktowy: 25 punktów za każdą wygraną rundą z możliwością doliczenia po 5 punktów za każdą kartę pozyskaną od przeciwników. Wówczas zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy osiągnie próg 500 punktów. Gra ta również może być wykorzystana jako strategia partnerstwa a nie rywalizacji. Gracze widzą jakie karty mają inni gracze w swoich stosach kart odrzuconych, które mogą zostać wykorzystane przez rywala/partnera rozgrywki.

Zawartość pudełka: – 162 karty (dwanaście z liczb od 1 do 12 oraz osiemnastu “dzikich kart”); – instrukcja (dostępna w języku niemieckim).

Ilość graczy: od dwóch do sześciu osób;  Czas gry: 20 minut

Jedna myśl na temat “Gra Skip – Bo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *