51. Stan: zgliszcza

51. Stan: Zgliszcza to świat, który praktycznie przestał istnieć. Nie ma tutaj cywilizacji, armii i rządu. Komputery się zbuntowały, maszyny wojują a ludzie upadli. Trzeba zbudować nowy świat i przejąć nad wszystkim kontrolę. Ludzie próbują na nowo odzyskać władzę, którą zabrały im maszyny…Tak właśnie wygląda świat w tej grze. Ruiny budynków otaczają nas ze wszystkich stron. Wszędzie grozi nam niebezpieczeństwo. Nasza frakcja musi dojść do zwycięstwa. Jeszcze nic straconego – tutaj wszystko da się odzyskać.

Zawiera nowe, ciekawe rozwiązania i jest świetnym dodatkiem do gry. Wydanie to jest bardzo klimatyczne i wprowadza nas w zupełnie nowy, wykreowany specjalnie na potrzeby gry świat. Zasady są bardzo proste i niewiele się zmieniają. W grę możemy grać sami bądź w cztery osoby. Czas rozgrywki to godzina do nawet 90 minut – wszystko zależy od tego, w ile osób będziemy rozgrywać grę. Każdy gracz jest uzbrojony w swoją mapę frakcji oraz w karty. Rundę rozpoczynamy od zyskania nowych kart i wyprodukowania surowców.

Następnie wykonujemy akcje naprzemiennie z innymi graczami. Budujemy na kartach lokalizacje bądź podpisujemy umowy. Możemy również przebudowywać, targować się z przeciwnikami oraz wykonywać na naszych kartach akcje. To bardzo dynamiczna gra, zapewniająca wiele ciekawych możliwości, pełna strategii i kombinowania. Pudełko składa się z samej instrukcji i kart. To po prostu świetna, karciana gra. Każda kolejna partia przez nas rozgrywana to kolejne nowe możliwości, decyzje i strategie. Za każdym razem będziemy chcieli wykonać choć jedną partię więcej. Na pewno przypadnie do gustu każdemu, kto wielbi się w grach karcianych i poświęca im naprawdę sporo czasu w ciągu tygodnia.

Instrukcja jest dobra do rozpoczęcia gry i jasno wyjaśnia jej zasady. Gra zawiera mnóstwo znaczników surowców: drewno, złom, paliwo, broń. Do ich wykonania nie powinniśmy mieć żadnych zastrzeżeń, jak i do samych kolorów. Estetyka jako całość spisuje się na plus. Całość skupia się głównie na negatywnych interakcjach, jakie mamy do czynienia z innymi graczami.

Niesamowita liczba kombinacji sprawia jednak, że każda nasza gra prezentuje się zupełnie inaczej i w niczym nie przypomina naszych poprzednich rozgrywek – dynamika jest więc tutaj wszechobecna, a zmienność gry zaskoczy niejednego fana karcianych gier.

Niesamowicie jednak wciąga i możemy być pewni, że na jednej partii się nie skończy. Jest niesamowicie ciekawa i intrygująca – gdy rozpoczynamy grać, nie będziemy chcieli przestać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *