Recenzja gry Ego Family

ego family

Doskonała gra dla całej rodziny! Idealna rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Zasady gry są bardzo proste i w zasadzie nie trzeba ich specjalnie tłumaczyć- każdy z graczy po kolei odczytuje na głos pytanie dotyczące wszystkich grających np. ile spośród grających osób zgodziłoby się na zjedzenie surowego mięsa, czy też ile osób spośród grających lubi być w centrum uwagi. Następnie wszyscy muszą na to pytanie odpowiedzieć.

Każdy z graczy otrzymuje po cztery żetony z kropkami w różnych kolorach. Służą one do udzielania odpowiedzi. Podczas odpowiadania obstawia się również to, na ile jest się pewnym swojej odpowiedzi. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi gracze otrzymują żetony z punktami odpowiednio do tego, jak wysoko obstawili.

Udzielenie złej odpowiedzi skutkuje oddaniem żetonów do puli. Rozgrywka kończy się w momencie wyczerpania żetonów w puli. Wygrywa ten, który zgromadzi największą liczbę punktów.

Gra świetnie pokazuje jak dobrze znamy się wzajemnie. Bardzo może zaskoczyć- często padają odpowiedzi, których nigdy byśmy się nie spodziewali. Dzięki tej grze możemy jeszcze lepiej poznać tych, o których myśleliśmy, że wiemy już wszystko!

W grę można grać nie tylko z najbliższymi. Jeśli zdecydujemy się zagrać z dalszymi znajomymi możemy ich dzięki tej grze lepiej poznać. Świetne urozmaicenie spotkań, tych rodzinnych, jak i ze znajomymi. Doskonały sposób na zabicie nudy i alternatywa dla oglądania telewizji.

Polecam granie w cztery osoby- zapewnia to ciekawszą i bardziej emocjonującą rozgrywkę! Dodatkowym plusem jest również to, że jest bardzo ładnie wydana oraz to, że bez pudełka zajmuje bardzo mało miejsca, więc można zabrać ją tak naprawdę wszędzie!

W skład gry wchodzą:

– plansza,

– 165 dwustronnych kart z pytaniami,

– 16 żetonów odpowiedzi,

– 4 żetony graczy,

– 60 małych żetonów,

– instrukcja.

Uważam, że obecnie na rynku nie ma wielu gier, które nadają się na imprezy, czy też po prostu dla dorosłych, a gra Ego Family jest naprawdę świetną propozycją i sprawia, że podczas niej wszyscy doskonale się bawią!

Ocena redakcji: 8/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *