Recenzja gry Dracula

Dracula
źródło: ebgames.com.au

Akcja gry toczy się w 1898 roku. Osiem lat od czasu, gdy hrabia Dracula został wysłany z powrotem do piekła. Udało mu się jednak przeżyć i powrócić z zaświatów, z chęcią wytępienia ludzkości. To przygodowa gra, która odnosi się do historii Draculi, która doskonale została opisana w książce Brama Stokera. Jeden gracz wciela się w tytułowego wampira, a pozostali wcielają się w łowców, których celem jest powstrzymanie Draculi przez zrównaniem całego świata i wytępieniem istnienia ludzkiego.

Sprawdź cenę

Świat obiegają informacje o tajemniczych morderstwach z różnych części świata. Jednak ludzie wiedzą, co to oznacza i jak rozprawić się z tym potworem. Trzeba zjednoczyć siły i zmierzyć się z nim raz na zawsze. W pudełku zastaniemy figurki symbolizujące Drakulę, poszukiwaczy, planszę z mapą Europy, żetony, karty postaci oraz te zwykłe. Wszystko zostało ozdobione ładnymi ilustracjami, które idealnie wpisują się w ten dekadencki klimat.

Celem Drakuli jest stworzenie sześciu wampirów. Łowcy muszą zaś zabić go, nim uda mu się znaleźć wampiry. Po Europie podróżować może zarówno Drakula jak i łowcy. Kolej dostępna jest tylko i wyłącznie dla łowców, jednak skorzystanie z niej niesie ryzyko stania w miejscu i utraty kolejki, która zbliży Drakulę do odnalezienia swych wampirów. Posiada on jednak pewne ograniczenia – nie może podróżować przez morze, co znacząco go ogranicza. Każde wypłynięcie oznaczają dla niego utratę krwi. Jeśli z kolei straci ją całą, zginie i przegra grę.

Posiada on jednak kilka ciekawych ruchów, na przykład tak zwany,, tajny ruch ”. Czym jest? To lokalizacja, która jest niewidoczna dla innych graczy. Łowcy nie będą wiedzieć, gdzie w danym momencie znajdował się potwór jeśli nie zagrają odpowiednimi kartami. W każdej miejscowości Drakula może pozostawić pułapki, takie jak bandyci, wieśniacy czy watahy wilków. Łowcy mogą osłabić go jednak podczas bezpośredniej konfrontacji. Walka ta polega na zagraniu odpowiednimi kartami. Można zadać mu obrażenia, zabić a nocą Drakula może ugryźć Łowców.

Najlepiej w grze wypada bez wątpienia klimat, w jaki nas przenosi. Gracze walczą w końcu o życie wszystkich ludzi, co stanowi nie lada wyzwanie. Mechanizmy idealnie zgrały się z taktyką gry. Instrukcja jest bardzo przejrzysta i dobrze napisana; gra nie powinna sprawiać problemu osobom, które mają zamiar grać w nią pierwszy raz. Jeśli szukamy więc lekkiej i przyjemnej gry, która przeniesie nas w wyjątkowy i pradawny świat Europy, w której rządzą wampiry, nie ma światła a podróże są mocno ograniczone – będzie to doskonałe rozwiązanie.

Tekst zrealizowany z pomocą strony https://fajnepodroze.pl

Za tą pomoc serdecznie dziękujemy!

Ocena redakcji: 8/10

Sprawdź cenę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *