Idealny pokój do gier planszowych

Idealny pokój do gier planszowych

Niekiedy hobby będzie wymagać zadbania o odpowiednie urządzenie pokoju. Jeśli ktoś pasjonuje się graniem w gry planszowe, to jest to właśnie przykład takiej sytuacji. Potrzebna jest większa przestrzeń, na której będzie można rozłożyć planszę, usiąść przy niej i grać. Gra się w kilka osób, więc miejsca do siedzenia powinno być sporo.

Teoretycznie można by było rozłożyć planszę na podłodze. Tak robią niekiedy osoby, które grają bardzo rzadko. Nie jest to jednak zbyt wygodne, szczególnie jak gra się przez kilka godzin. Potrzebny jest blat, przy którym będzie można usiąść na pufach czy fotelach. To oznacza, że niezbędnym meblem w pokoju gracza jest większych rozmiarów stół. Nie tyle powinien być on wysoki, co ważna jest jego szerokość.

Powinno być miejsce na planszę. Każdy powinien mieć możliwość położenia swoich kart i różnych innych akcesoriów z gry oraz czegoś do picia. Kolejnym ważnym zakupem będą różnorodne siedziska. Najlepsze są jak najbardziej wygodne. Z reguły znajdują się jakieś fotele przy stoliku. Ich jednak będzie za mało. Warto mieć pufy. Wygodnie się na nich siedzi, a poza grą można przestawić je pod ścianę, czy gdzie znajdzie się dla nich najlepsze miejsce. Są tak różne i w tak różnych stylach i kolorach, że łatwo będzie znaleźć pasujące do pokoju. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca na stole mogą się przydać nieduże pomocnicze stoliczki czy jakiś blat w pobliżu.

Bardzo ważne jest znalezienie miejsca na trzymanie pudeł z grami. Można je schować do skrzyni czy do szafki. Jednak fan gier lubi jak są one na widoku. Można je potraktować jako jeden z elementów wystroju pokoju. Trzeba tylko odpowiednio je wyeksponować. Te, w które się nie gra, można schować. Jednak te, które są najnowsze, które są największym powodem do dumy, że się je ma, powinny znaleźć się na jakimś blacie czy półce. To samo dotyczy tych, w które gra się obecnie. Kolekcja składająca się z ciekawych tytułów warta jest wyeksponowana. Ułożone równo pudełka będą oryginalną ozdobą pokoju. Podsumowując to, o czym warto pamiętać przy urządzaniu pokoju to:

stolik z dużym blatem,
fotele, pufy,
stoliki pomocnicze,
półki, na których można ułożyć gry,
estetyka

O estetyce jeszcze nie było, a ona też jest ważna. Idealny pokój gracza nie ma przecież służyć jedynie graniu. Zazwyczaj jest to także miejsce wykorzystywane i w inny sposób. Powinien panować w nim porządek. Wszystkie meble i kolorystyka oraz cały wystrój powinny ze sobą współgrać. Nawet jeśli ktoś, kto lubi grać w gry planszowe, nie ma nic przeciwko pewnej ekstrawagancji, to warto zachować pewien umiar. Cały wystrój powinien być przemyślany. Jeśli stawia się na mocną kolorystykę i kontrasty, to tych kolorów nie powinno być za dużo. Różne meble nie powinny wyglądać, jakby były dobierane na zasadzie chybił trafił. Dobrym wyborem jest styl nowoczesny, czyli proste formy mebli, prostota i umiar. Wtedy pudełka z grami i różne ozdoby do nich nawiązujące nie wprowadzą wrażenia chaosu. Za to znakomicie ożywią spokojny wystrój. Ożywieniu wnętrza mogą także służyć mocne kolory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *