5 ciekawych gier planszowych, na które wszyscy czekamy

Metro 2033: Breaktrough
źródło: boardgamegeek.com

Gry planszowe to najbardziej klasyczna forma rozrywki, która nigdy się nie nudzi. Najbardziej cieszą się z nich nie ci najmłodsi, którzy dopiero co poznają urok przesuwania pionków po planszy, ale właśnie ci, którzy zostali na podobnych grach wychowani. Dorośli uwielbiają przypominać sobie swoje lata młodości- to dodaje im więcej werwy i pewności siebie, a dodatkowo dostarcza niesamowitej dozy rozrywki zwłaszcza w trakcie nudnych, deszczowych wieczorów. Warto zatem nieco poczytać o najnowszych zapowiedziach tego lata- dlatego też stworzyliśmy specjalnie dla Państwa ranking 5 ciekawych gier planszowych, na które wszyscy czekamy.

Pierwszą pozycją jest gra Metro 2033: Breaktrough. To wspaniała kontynuacja powieści Dmitry’ego Glukhovsky’ego, traktującej o postapokaliptycznej Moskwie. W grze tej znajdziemy się razem z bohaterami książkowej opowieści na niebezpiecznym terytorium, gdzie codziennie będzie toczyła się walka o życie każdego z nich. Warto dodać, że to właśnie ta gra planszowa dostarczy nam niesamowitych wrażeń oraz emocji. Idealna rozrywka na nudne wieczory, zwłaszcza dla miłośników tego rosyjskiego pisarza.

Kolejną ciekawą propozycją na to lato jest gra Stworze Grzegorza Arabczyka. To projekt, który jeszcze się nie zakończył i nadal czeka na sfinansowanie ze strony fanów tego innowacyjnego pomysłu. To gra przenosząca w świat słowiańskiej mitologii, pełnej fantastycznych postaci, miejsc i zdarzeń, która przybliży nam świat zaczarowanych istnień z czasów prehistorii. Dodatkowo dzięki tej grze dowiemy się co nieco o legendarnych opowieściach, o jakich autor snuje opowieść przez długą ścieżkę tej planszowej gry.

Warto zwrócić również uwagę na propozycję, jaką jest Exit: Chata w lesie. To gra przypominająca nieco ostatnio popularne escape room, w której to należy wydostać się z miejsca odciętego kompletnie od całej ludzkości. Gra jest o tyle ciekawa, że można wymieniać elementy gry, giąć, wymyślać i generalnie dobrze się bawić, używają sporo razy swojej głowy do tego, aby jak najszybciej wydostać się z karcianej pułapki.

Czwartą równie godną uwagi pozycją jest gra Alien Artifacts- zwolennicy kosmicznych przestrzeni z pewnością będą zachwyceni samą koncepcją tej planszówki. Możemy wcielić się w rolę dyrektorów międzyplanetarnych korporacji, badać nieodkryte, galaktyczne przestrzenie i opracować nowe technologie, które zbawią świat. Zdecydowanie godna uwagi zwłaszcza ze strony miłośników kreatywnego myślenia.

Ostatnią już propozycją jest gra Gra o tron: Ród Cierni. Podczas gdy serialowe postacie z rodu Tyrellów raczej nie mają się najlepiej, w tej grze otrzymują nowe rozszerzenie, które opowiada o ich rodzie i najznamienitszych lordach. Gra zainteresuje nie tylko fanów serialu, ale także wszystkich zwolenników dobrej zabawy ze średniowiecznymi dodatkami w tle. Warto poczekać na tę pozycję również ze względu na fakt, iż jest to gra kultowa, przeznaczona zarówno dla dorosłych i dzieci- dzięki niej przeniesiemy się w świat fantastycznych wrażeń, o których nie zapomnimy na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *