Talisman Magia i Miecz – Las

Talisman Magia i Miecz - Las

Talisman: Las to przedostatni duży dodatek do gry planszowej, który umożliwia wybranie się w niecodzienną, fantastyczną podróż. Lekka fabuła, nowe zasady gry i wiele nowych możliwości pozwalają na fascynujące 80 – 100 minut rozgrywki. Las do tej pory, choć na planszy istniejący, to jednak ukryty potężnym czarem nagle wyrasta graczom przed nogami. Ten, kto gra w Talisman od początku, na pewno nie raz przy okazji po drodze napotkał na informacje o tajemniczym lesie, który wyzwanie i troski przyniesie… Czy las ten jest tym, o którym mówiły do tej pory wszystkie podania i legendy, czy też chodzi o zupełnie inny? Gracze dowiedzą się w momencie rozpracowywania kolejnej części planszowej układanki.

Mgła, z której wyłaniają się konary pradawnych drzew, dźwięki trudne do zidentyfikowania, intensywne zapachy i cienie skradające się za podróżującymi dniem i nocą – las, do którego przyjdzie nam wejść, jest bramą otwierającą magiczną krainę króla Oberona i Królowej Tytanii. Na przybywających do krainy czekają nowe przygody i nowe postacie, a także nowe skarby, które mogą przydać się w ostatniej części planszówki. W lesie to los działa na naszą korzyść lub niekorzyść – umiejętności to zdecydowanie za mało! Wszystko zależy od tego, czy nasz los przypieczętujemy białą lub czarną stroną żetonu. Co ma być to będzie – ale warto w dodatek zagrać biorąc pod uwagę nowy zestaw przygód, zasad oraz postaci, które napotkamy na swojej drodze!

Dodatek według opinii graczy, którzy mieli już przyjemność przetestowania gry, różni się trochę od wcześniejszych, jednak jest to uznane za raczej miłą odmianę. Nowe postacie, w które możemy się tym razem wcielić, to między innymi Prastary Dąb, Leywalker, Zwiadowca, Wojownik Totemu czy Pającza Królowa. Każda z nich może posługiwać się i gromadzić tylko żetony przypisane danej postaci. Kolejną nowością, która przyspiesza tempo gry i intensyfikuje nasze emocje, to karty Ścieżek, umożliwiające poruszanie się po wybranych przez nas drogach. Ponadto, docierając do Miejsca Przeznaczenia możemy poznać swój los, a z lasu możemy w każdej chwili wyjść i ponownie wejść, przy czym praktycznie nigdy nasza podróż w leśne gęstwiny nie będzie taka sama.
Dodatek Talisman: Las to obszerny kawałek dobrej gry, która wnosi nie tylko nowości powyżej opisane, lecz wiele innych. Szybko zachwyca przyzwyczajonych do gry graczy i umożliwia oderwanie się od rzeczywistości. Polecany jest młodzieży od 14 roku życia. Na przejście planszy będziemy potrzebowali około półtora godziny czasu.

8 myśli na temat “Talisman Magia i Miecz – Las

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *