Talisman Kataklizm

Recenzja gry planszowej Talisman Kataklizm

Talisman to ciekawa gra planszowa, która wciągnie cię na długie godziny. Wersja Kataklizm to nic innego jak nowa historia, która pozwoli ci ponownie wkroczyć w ten fascynujący świat. Licz się z tym, że prędko z niego nie wyjdziesz!

Jak zwykle długo

Tak jak w podstawowej wersji gry tak również grając w dodatek musimy liczyć się z długimi godzinami grania. Gra szybko się nie nudzi co jest jej ogromną zaletą. Kataklizm wymaga posiadania podstawowej wersji gry czyli Talisman: Magia i Miecz. Nie powinno to nikogo dziwić. Zresztą ci, którzy sięgną po Kataklizm zapewne zrobią to, ponieważ podstawowa wersja wciągnęła ich na dobre.

Zawartość

W pudełku znajdziemy przede wszystkim kolejne karty do gry. Jest ich aż 150, więc całkiem sporo. Mamy także nowe postacie poszukiwaczy i nowe historie, scenariusze do rozegrania. Zawartość taka jakiej moglibyśmy się spodziewać. Również jakość wykonania stoi na naprawdę wysokim poziomie. Producent nadal trzyma poziom!

Trudność

Tak jak w wersji podstawowej chodzi o zdobycie talizmanu. Gra posiada średni próg wejścia. Trzeba poświęcić jej trochę czasu, aby poznać zasady. Wybierając dodatek Kataklizm znamy już zasady, więc tak naprawdę nie będzie trudności z odnalezieniem się w świecie gry. Jeśli ktoś nie grał nigdy w Talisman, musi najpierw zapoznać się z podstawową wersją. Warto poświęcić trochę czasu na przeczytanie instrukcji. Jeśli podstawa będzie opanowana, to ta wersja również. Producent deklaruje, że gra jest dla osób, które ukończyły 13 rok życia. Lepiej poniżej tej granicy nie schodzić.

Warto czy nie warto?

Za cenę 200 złotych dostajemy naprawdę świetną grę, która wciągnie nas na dobre. Trzeba jednak mieć świadomość, że podstawa również kosztuje około 200 złotych. Chcąc posiadać obie musimy więc wydać naprawdę sporą kwotę pieniędzy. Oczywiście Talisman Kataklizm to nowa historia, nowe wydarzenia, praktycznie nowa gra. Wymaga jednak posiadania podstawowej wersji. Nie jest więc to zabawa dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wydanie sporej ilości pieniędzy. Warto tę grę kupić. Z tego też powodu w większości przypadków warto pomyśleć o złożeniu się na grę i podstawę w kilka osób, które chętnie razem ze sobą grają. Zabawa jest wspaniała ale koszt może zniechęcić do zakupu. Tak ciekawych gier planszowych jest naprawdę bardzo mało na rynku. Jeśli więc mamy możliwość to złóżmy się. Nie będziemy tego na pewno żałować. Świat Talisman jest światem, w który wkroczysz z uśmiechem na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *