7 Samurajów

7 Samurajów
źródło: highdefdigest.com

Gra skupia się we wiosce, której musimy bronić wraz z mieszkańcami. Nasza walka jest jednak skazana na porażkę: jest nas tylko siedmiu, a wrogów dużo więcej. Mamy jednak bardzo duże umiejętności bojowe.

7 Samurajów to gra, w której wcielamy się w rolę wojownika wraz z innymi graczami. Okrutni najeźdźcy chcą zaatakować wieś wraz z jej towarzyszami. Gra trwa przez trzy rundy, podczas których ciągniemy karty bandytów. Decydujemy wtedy, czy chcemy walczyć, chronić bądź pomóc innemu samurajowi. Wybierając trzecią opcję pozwalamy wkraść się do wioski bandytom. Jeśli pragniemy zwyciężyć, musimy bronić naszego gospodarstwa i rodziny, które je zamieszkują. Walka jest bardzo zacięta, wymagająca, jednak prowadzona w bardzo szczytnym celu. To prawdziwa, krwawa gra.
Musimy odnaleźć w naszych wyborach równowagę. Chcemy walczyć z każdym bandytą, przybliżając się do ich wytępienia, czy może chronić wioskę i nie dopuścić do jej napadu? A może lepiej pomóc innym? Decyzja należy do nas samych. Decydujmy tak, by wioska była cały czas bezpieczna. Najeźdźcy są gotowi zniszczyć każdy jej fragment.

źródło: highdefdigest.com

Musimy stawić czoła wszelkiemu złu i pokazać, kto tutaj rządzi. Przynajmniej jedna farma musi zostać cała. Musimy walczyć odważnie, wspierać innych i chronić ich. Gra zmieni nas w kogoś nie do poznania, zdolnego do wszelkich poświęceń i spustoszeń. Musimy pokazać naszą duszę samuraja. Zachwyci nas przede wszystkim szata graficzna. Wprowadzi nas ona w odpowiedni klimat gry i poniekąd odda nam rzeczywistość, w jakiej się znajdujemy. Będziemy mogli dosłownie poczuć oddech najeźdźców na ramieniu. Zasady są bardzo proste i bez problemu zapamiętamy je już po pierwszej rozgrywce. Można więc bez problemu grać w nią z osobami, które grają bardzo rzadko i nieregularnie.

Sama gra powinna przebiegać więc szybko i płynnie – będziemy czerpać z niej wszelką przyjemność. W pudełku znajdziemy 7 plansz samurajów, pionków, żetonów wsparcia, gospodarstw oraz 10 znaczników barykad, karty najeźdźców, planszę wioski oraz instrukcję.

Całość wypada jako coś w rodzaju układanki. Mechanika jest bardzo nowoczesna, cechuje się prostotą. Nie ma tutaj miejsca na zbędne kombinowanie i długie myślenie. To coś nowego na rynku i z pewnością odbiega od innych gier tego typu. Można więc powiedzieć, że czymś się wyróżnia i to powinno zachęcić nas do kupna. Nie wymaga ona długich godzin rozgrywek, szczegółowych przemyśleń i strategicznych działań. Tutaj liczy się przede wszystkim dobra zabawa i spryt, który wykorzystamy do zdobycia przewagi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *