Przy jakich grach planszowych można schudnąć?

Przy jakich grach planszowych można schudnąć

Metod na odchudzanie może być całkiem sporo. Jedną z nich jest są różnego rodzaju ciekawe gry planszowe. Jest to najnowsza moda, ponieważ zwykłe tego rodzaju gry kojarzą się z siedzeniem na krześle i różnego rodzaju przesuwaniem figur. Obecnie na rynku znaleźć można między innymi gry, w których szukamy czegoś po domu, podskakujemy, tańczymy oraz wykonujemy wiele innych aktywności fizycznych.

Dzięki takim grom można zachęcić do ruchu nie tylko dzieci jak i osoby starsze. Innymi grami, które mogą pomóc w schudnięciu i utrzymaniu zdrowego stylu życia są gry, które przemycają wiedzę z zakresu zdrowego odżywania. Doskonałym przykładem takiej gry jest “Mistrzowskie owoce i warzywa”. Jest to gra raczej przeznaczona dla dzieci, jednak z całą pewnością nadzorujący grę rodzice również wyniosą coś z tej wiedzy.

Przykładem doskonałej gry dla dorosłych pozwalającej poprawić kondycję jest “Superforma”. Jest to gra stworzona przez polską trenerkę fitness, która jednocześnie jest propagatorką zdrowego stylu życia oraz racjonalnego odżywiania. Gra ta łączy w sobie elementy treningu, spalanie kalorii oraz zabawę. W czasie gry karcianej przyjdzie nam zmierzyć się z jednym z 24 różnych ćwiczeń. Wśród nich są te z kategorii jogi, rozciągania czy też tabaty.

Istnieje również forma planszowa tej gry, która przeznaczona jest raczej dla osób bardziej zaawansowanych. Gra oczywiście polega na dojściu do końca planszy, jednak pionek przesuwany jest dopiero po prawidłowym wykonaniu jednego z 40 ćwiczeń. Ćwiczenia różnią się od siebie punktacją, stopniem trudności oraz opisem ćwiczenia. Gra ta jest bardzo ciekawa i zawiera w sobie wiele ciekawych i interesujących elementów. Dzięki niem można nie tylko się dobrze bawić, ale także spalić pewną ilość kalorii.

Oczywiście na rynku idzie znaleźć jeszcze wiele innych pozycji. Trzeba jednak pamiętać, aby dostosować grę do możliwości osób biorących w niej udział. Ciężko jest bowiem wymagać, że osoby, które nie ćwiczyły od dłuższego czasu dadzą sobie radę z bardziej skomplikowanymi ćwiczeniami z gry planszowej “Superforma”.

Takim osobom warto dać do dyspozycji łatwiejszą wersję karcianą tej gry czy też po prostu zmniejszyć obciążenie. Najważniejszą zaletą tej gry jest fakt, że nie zmusza ona koniecznie do ćwiczeń ponieważ robi to poprzez pewną formę zabawy. Dlatego też chętnie wezmą w niej udział osoby nie tylko chcące zrzucić pewną dawkę kalorii, ale także te, które po prostu chcą się dobrze bawić. Najlepszym wyborem jest inwestycja w obydwie formy gry “Superforma”. Wersja karciana będzie dla dzieci czy też osób mających o wiele słabszą kondycję, natomiast wersja planszowa dla osób, które oczekują większego wyzwania i chcą spalić większą ilość kalorii.

Dodatkowo dobrym pomysłem jest inwestycja w grę “Mistrzowskie owoce i warzywa”, która to pozwoli zyskać sporą ilość ciekawych informacji na temat zdrowego stylu życia. Dzięki tego rodzaju grą można naprawdę dobrze się bawić i zrzucić pewną ilość kalorii. Warto w nie zainwestować swoje pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *