Gra planszowa dla osób, które przechodzą w życiu trudne momenty
Każdy z nas może w swoim życiu spotkać się z sytuacją, z którą nie będziemy w stanie sobie poradzić. W dzisiejszych czasach narażone są zwłaszcza nasze dzieci. Dzisiejsza młodzież potrafi być bardzo okrutna, a ich pomysły przekraczają ludzką wyobraźnie. Jeśli zauważymy, że nasze dziecko ma problemy w szkole, powinniśmy jak najszybciej zainteresować się tą sprawą.
Niestety, ale zwykle rodzice dość późno są w stanie zauważyć, że ich dziecko ma poważne problemy z rówieśnikami. Większość dorosłych nie zdaje sobie sprawy z sytuacji, która się dzieje w szkole, a nie każde dziecko chce się przyznać do tego, że jest poniżane i wyzywane przez rówieśników. Najczęściej jest to połączone z zastraszeniem naszego dziecka, aby broń boże nie poskarżyło się dla rodziców albo dla nauczycielki. Wielotygodniowe znęcanie się nad naszym dzieckiem sprawi, że stanie się aspołeczne i zacznie bać się kontaktu z innymi osobami. Powinniśmy dokładnie obserwować nasze dziecko i zabrać go do psychologa, jeśli zauważymy, że nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z zaistniałą sytuacją.
Bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się niesamowita gra planszowa, która została stworzona przez Jean-Louis Roubiro. Jest to specjalna, nazywana nawet leczniczą, gra planszowa, skierowana do osób, które przechodzą w życiu trudne momenty. Sprawi ona, że nasze dziecko po paru tygodniach znów stanie się towarzyskie i przestanie mieć problemy z nawiązywaniu więzi z otoczeniem.
Teza ta została udowodniona za pomocą badań naukowych. Wykazały one, że u osób przygnębionych i aspołecznych, po paru rozegranych rundach nastąpiła znaczna poprawa. Zaczęli oni znów żywo reagować i całkowicie zapomnieli o swoich problemach. Jest to typowa gra towarzyska, w której uczestniczy od sześciu do dwunastu osób. Znalezienie przynajmniej sześciu osób do rozgrywki może nie być łatwym zadaniem, jednak warto spróbować, przecież gra się toczy o dobro naszego dziecka. Dobrym pomysłem jest zaproszenie naszych znajomych lub rodziny na niedzielę z ich dziećmi i wspólne zagranie. W tej grze odnajdą się nie tylko dzieci, ale również dorośli.
Gra składa się z osiemdziesięciu czterech kart, dwunastu tabliczek do oddawania głosów, dwudziestu czterech znaczników, dwunastu drewnianych pionków oraz z instrukcji obsługi. Przed rozpoczęciem rozgrywki zostajemy wyposażeni w losowe karty.
Następnie „narrator” wybiera jedną kartę, której nie pokazuje dla nikogo. Jego zadaniem jest opowiedzenie innym o swoich skojarzeniach związanych z tą kartą. Możemy w tym celu posłużyć się tytułem filmu, piosenką, wierszem lub jednym zdaniem. Zadaniem graczy jest wyszukanie spośród posiadanych przez nich kart takiej, która pasuje do opisu narratora w największym stopniu. Za prawidłowe odnalezienie karty zyskuje się jeden punkt. Najczęściej rozgrywka kończy się z chwilą, kiedy jedna osoba osiągnie trzydzieści punktów.
Podczas gry można oczywiście wiele razy zmieniać narratora. Bardzo często jest on zmieniamy, co rundę, aby każdy miał okazję spróbować pobawić się w skojarzenia. Reguły gry są jasne i przejrzyste. Wielu graczy uważa, że gra jest bardzo śmieszna i przynosi naprawdę wiele rozrywki dla całej rodziny. Większość uważa też, że gra zaczyna być coraz przyjemniejsza wraz z kolejnymi rozgrywkami. Początkowo największym problemem może być znajdywanie skojarzeń, jednak po pewnym czasie, każdy z nas na pewno nabierze odpowiedniej praktyki.