Gra planszowa Alternatywy 4

Alternatywy 4

Przede wszystkim Alternatywy 4 kojarzą się nam z kultowym już serialem o tym samym tytule. Dziś możemy zagrać również w grę planszową, która przyciągnie do siebie całe rodziny pamiętające i lubiące serial ale i nie tylko. Alternatywy 4 to kultowy serial. Wkrocz do świata, który znasz z telewizji. Zobacz czy jest tak ciekawy jak serial.

Jak wygląda zabawa?

Gra nie różni się wiele od serialu. Przede wszystkim zaczynamy jako jeden z lokatorów. Będziemy spacerować po naszym bloku, podwórku i wykonywać różnego rodzaju zadania. Gra ma wiele niespójności, które wychodzą w trakcie gry. Tytuł jak i wykonanie jak najbardziej może zachęcić do tego, aby się z nią zapoznać. Dłuższa gra może jednak skutecznie zniechęcić do gier planszowych. Warto dlatego grać w nią w miarę spokojnie i przymykać oko na całkiem sporą ilość niedoskonałości.

Cena gry

Alternatywy 4 to dosyć tania gra. A skoro jest tania, to jak najbardziej można przymknąć oko na pewne niedoskonałości. Można ją kupić już za mniej niż 100 złotych a to jest bardzo duża zaleta tego produktu. Gra jest ładnie wykonana, dosyć ciekawa. Czasami pewne zadania, jakie mamy wykonać nie mają większego sensu. Jest to wada produktu, która niestety producent przeoczył. Zastanawiające jest to jak gra była testowana przed oddaniem jej do użytku i sprzedaży. Nic na to jednak nie jesteśmy w stanie poradzić. Cenowo jest to jak najbardziej interesująca pozycja.

W ile osób pogramy?

Alternatywy 4 to gra dla 3 do 6 osób. Jest więc to świetny wybór na długie zimowe wieczory, które miło można spędzić z domownikami bądź znajomymi. Producent twierdzi, że jest to gra od 12 lat. Tak naprawdę młodsi gracze również powinni się w świecie Alternatyw 4 odnaleźć. Rozgrywka może nie jest zbyt długa ale na wieczorną zabawę na pewno wystarczy. Grać będziemy około godziny, czasami półtorej. Wszystko zależy od tego jak gracze szybko decydują się na swój ruch.

Podsumowanie

Gra nie jest pozbawiona wad. Na pewno główną zaletą jest to, że nawiązuje do serialu Alternatywy 4. Głównie jej zakupem będą zainteresowane osoby, które serial oglądały. Nie oznacza to jednak, że nie warto się nią zainteresować jeśli serialu nie widzieliśmy. Trzeba przymknąć oko na pewne niedociągnięcia jakie w grze znajdziemy. Cena jednak jak najbardziej pozwala wszystkie niedoskonałości zaakceptować. Ciekawa i dosyć tania gra planszowa, którą warto kupić. W tym przedziale cenowym mieści się ona gdzieś pośrodku, dlatego właśnie jest warta uwagi.

4.4/5 - (liczba ocen: 28)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.