Recenzja gry planszowej Battlestar Galactica

battlestar galactica

Niesamowicie rozbudowana gra planszowa, która została wydana w 2008 roku na podstawie popularnego serialu o tej samej nazwie. Gra teoretycznie posiada charakter drużynowy, gdyż wszyscy gracze muszą działać wspólnie, aby zakończyła się ona sukcesem. Po drodze nie brakuje jednak indywidualnych celów oraz intryg, aby jak najbardziej przechylić szalę zwycięstwa po swojej stronie. Gracze wcielają się w swoje ulubione postacie z serialu między innymi w postać Admirała Floty Kolonialnej lub w postać Prezydenta Kolonii.

Gracze rozpoczynają rozgrywkę w czasie, kiedy Ziemia została już prawie całkowicie zniszczona przez najazd Cyklonów. Resztki ocalałej ludzkiej cywilizacji próbuje się podnieść oraz przygotowują się do obrony przed kolejnym atakiem Cyklonów. Niestety, ale istnieje poważne zagrożenie nie tylko z zewnątrz, ale również wewnątrz. Do obronienia Ziemi potrzebna jest przede wszystkim współpraca. Nie jest ona jednak możliwa, gdyż każdy myśli tylko o własnych korzyściach.

Nie wiadomo również dla kogo można w pełni zaufać, gdyż wiadomo, że wśród nas znajduje się agent Cyklonów. Niesamowita gra planszowa, która zapewni dla was wiele godzin wspaniałej i niezwykle skomplikowanej zabawy. Gra będzie wspaniałą rozrywką nie tylko dla miłośników serialu Batttlestar Galactica, ale oczywiście warto obejrzeć chociaż kilka odcinków, aby lepiej zrozumieć specyfikę gry.

Plusy

Gdybyś myślał, że Battlestar Galactica to tylko gra, która została stworzona, żeby zarobić na sławnym serialu, cóż to byś się mylił. Jest to bardzo dobrze przemyślana gra planszowa, która może być wciągająca dla wszystkich zaangażowanych.

Gracze muszą podejmować trudne decyzje, jeśli chcą mieć szansę przetrwania i muszą ciężko pracować, aby przekonać się kim są Cyloni.

Większość fanów Battlestar’ a Galactica zgodzi się, że jest to jedna z najlepszych wdrożeń seriali i filmów do gier planszowych, jakie kiedykolwiek zostały zrealizowane jeśli nie najlepsze. Trudno nie zanurzyć się w tym świecie kiedy czujesz, że niektóre z podejmowanych przez ciebie decyzji oddziałują na wewnętrzny wszechświat.

Minusy

Battlestar Galactica jest wspaniała, ale są pewne wady. Pierwszym z nich jest to, że potrzeba co najmniej pięciu graczy, aby mieć pełne doświadczenie z gry. To może być problem, jeśli nigdy nie masz wystarczająco dużo ludzi, aby grać w grę.

Innym problemem, który niektórzy gracze będą mieli z Battlestar Galactica jest to, że ukończenie gry zajmuje dużo czasu. Gry mogą trwać od dwóch do czterech godzin, ale gracze, którzy lubią grę od samego początku, nawet tego nie zauważą, ponieważ czas szybko.

Należy również zwrócić uwagę na to, że osobom, którym nie spodobał się serial telewizyjny Battlestar Galactica prawdopodobnie nie wciągną się w tą grę. Jednak gracze, którzy nie widzieli jeszcze serialu mogą się dobrze bawić, nawet jeśli nie do końca rozumieją do czego nawiązują niektóre kwestie z gry.

Jeśli kochasz serial, a nawet jeśli go nie widziałeś, Battlestar Galactica jest świetną grą, która może przynieść wiele godzin świetnej zabawy. Gracze uwielbiają zanurzenie się w ten świat, a w grę można gra wiele razy, ponieważ gracze mają różne role i umiejętności za każdym razem, gdy grają.

Jeśli regularnie grasz z większą grupą, to jest szansa na to, że Battlestar Galactica będzie wspaniałą wspólną grą planszową do Twojej kolekcji. Nadal dobrze jest mieć Battlestar Galactica, jeśli normalnie gra się z mniejszą ilością osób, jeśli prawdopodobnie nie będziecie często w nią grać.

Battlestar Galactica jest jedną z najpopularniejszych gier planszowych ostatnich 10 lat.

Podstawowe informacje: 

Liczba graczy: od 3 do 6 osób

Wiek: od 10 lat

Czas gry: od 60 do 180 minut

Zawartość pudełka: 

instrukcja

plansza

10 kart postaci

4 żetony pilotów

2 żetony broni nuklearnej

12 żetonów statków cywilnych

2 basestary

2 znaczniki centurionów

4 żetony uszkodzeń basestarów

8 żetonów uszkodzeń Galactica

1 znacznik floty

1 żeton obecnego gracza

70 kart Kryzysów

16 kart Lojalności

17 kart Kworum

5 kart Superkryzysów

1 karta pozycji Prezydenta

1 karta pozycji Admirała

105 kart umiejętności

22 karty Punktów docelowych

1 karta Kobolu

1 ośmiościenna kość

32 plastikowe statki

10 plastikowych podstawek do postaci

32 plastikowe statki kosmiczne

Ocena redakcji: 9/10

Jedna myśl na temat “Recenzja gry planszowej Battlestar Galactica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *