Recenzja gry planszowej Blok Ekipa – Szacun na Rejonie

Blok Ekipa - Szacun na Rejonie

Blok Ekipa cieszy się sporą popularnością w naszym kraju. Fani to nie tylko nastolatkowie, ale również znacznie starsze osoby. Czy gra planszowa nawiązująca do tego rysunkowego krótkometrażowego serialu również będzie cieszyć się popularnością? Czy warto się nią zainteresować?

Na czym polega gra?

Jak sam tytuł może wskazywać, gra polega na zdobyciu szacunku na swoim terytorium. Gracz będzie miał do czynienia ze Strażą Miejską, Rudym, który ciągle kabluje na chłopaków z ekipy. Gra wymaga od graczy wyobraźni. Jeśli ktoś lubi serial to gra na pewno się mu spodoba.

Im większą zadymę zrobimy w grze, tym dla nas lepiej. Warto zaznaczyć, że świetnie wykonano pionki, które przedstawiają postacie z serialu Blok Ekipa.

Co znajdziesz w opakowaniu?

W pudełku znajdziemy planszę, która nie jest zbyt duża. Można było spodziewać się większej. Oprócz tego znajdziemy w środku wspomniane już pionki z postaciami z serialu. Mamy masę kart z różnego rodzaju obiektami, które na pewno będziemy kojarzyć z telewizji i YouTube, jeśli oglądamy serial. Nie mogło oczywiście zabraknąć różnego rodzaju żetonów, które sprawiają, że zabawa jest jeszcze ciekawsza.

Kto będzie się przy niej dobrze bawić?

Przede wszystkim gra została stworzona z myślą o fanach Blok Ekipy. Cała zabawa nie trwa zbyt długo. Wystarczy nam około 45 minut wolnego czasu, aby spędzić go właśnie z Blok Ekipą, Szacun na Rejonie. Grać może od 3-5 graczy. Ze znalezieniem takiej ilości chętnych do gry osób nie powinno być większego problemu. Jeśli jednak chcielibyśmy grać w więcej osób, to Blok Ekipa, Szacun na Rejonie nie będzie dobrym wyborem. Istnieje wiele innych gier dla większej ilości graczy.

Trzeba pamiętać o tym, że gra jak i serial są trochę kontrowersyjne. Młodzież raczej nie pogra w tę grę ze swoimi rodzicami. W większości przypadków tematyka gry nie będzie im odpowiadać. Nie jest to również gra dla najmłodszych. Jej zasady nie są trudne jednak nie można o niej powiedzieć, że uczy i wychowuje.

Koszt zakupu gry. Czy warto?

Gra nie należy do najdroższych. Można ją zakupić za około 100 złotych, czasami nawet taniej. Jeśli znamy serial i się nam on podoba, to warto grę kupić. O ile oczywiście lubimy gry planszowe. Jeśli natomiast serial nie jest nam znany, to warto wcześniej obejrzeć kilka odcinków. Jeśli się nam spodobają, to grę można kupić. Jeśli natomiast serial wyda się nam nieciekawy, to nie ma sensu kupować gry, która nawiązuje do serialu i tak naprawdę bez niego nie ma większego sensu.

Ocena redakcji: 6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *