Recenzja gry planszowej Chaos w Starym Świecie

chaos-w-starym-swiecie

Dziś nie uratujesz świata, ty go zniszczysz! Tak można po krótce opisać grę planszową Chaos w Starym Świecie. Gracz staje po stronie zła i doprowadza do pustoszenia, niszczenia krain znajdujących się w tej grze.

Naprawdę spora gra

Tak można powiedzieć pierwszy raz spoglądając na Chaos w Starym Świecie. Wymiary planszy do gry są naprawdę spore. Nie można jednak tego samego powiedzieć o pionkach jakie znajdują się w zestawie. Są małe i niezbyt dobrej jakości. Naprawdę można było spodziewać się czegoś lepszego. Twórcy gry nie przyłożyli się do tych elementów. Najciekawiej z całej zawartości pudełka prezentuje się plansza do gry. Jest świetnie wykonana, dzięki czemu posłuży nam naprawdę długo. Ktoś przy jej rysowaniu naprawdę spędził dużo czasu. Wykonana z zadbaniem o każdy nawet najdrobniejszy szczegół.

Przebieg gry

Każdy z graczy kolejno przesuwa się po planszy. Zatrzymując się w danym miejscu może dzięki kartom mocy motywować swoją armię do walki i niszczenia poszczególnych terytoriów. Aby móc rozpocząć rozgrywkę konieczne jest zebranie minimum trzech graczy. Najlepiej jeśli będzie ich natomiast czterech, czyli maksymalna ilość, która może brać udział w grze. Grając można zapomnieć o mijającym czasie, ponieważ pozycja ta naprawdę wciąga. Średnio trzeba na zabawę przeznaczyć około dwóch godzin. Rzadko kiedy uda się ukończyć grę w krótszym czasie. Jest więc to produkt dla osób, które mają trochę wolnego czasu, który można przeznaczyć na zabawę. Świetna pozycja na weekendowe wieczory. Nie będziemy grać do samego rana, ale również zabawa nie skończy się po 40 minutach. Jest to idealnie wyśrodkowana ilość czasu.

I znowu ta cena

Niestety zazwyczaj jest tak, że w parze z jakością wykonania i wciągającymi zasadami gry idzie wysoka cena. Tak jest również i w tym przypadku. Wykonanie wszystkich elementów nie jest idealne ale można spotkać się z gorzej wykonanymi grami. Cena jednak według większości osób jest za wysoka. Przede wszystkim dlatego, że gra jest rozrywką dla 3-4 osób. Gdyby mogło w nią grać znacznie więcej graczy, to można byłoby jeszcze przymknąć oko na cenę, która znajduje się na poziomie 180-220 złotych. W gry planszowe z reguły lepiej się gra, gdy w rozgrywce może uczestniczyć większa ilość osób. Jeśli jednak nie zależy nam na dużej ilości graczy to można się tą pozycją zainteresować. Warto jednak wcześniej rozejrzeć się za jakąś inną grą, ponieważ w tej cenie wybór jest naprawdę spory. Nie oznacza to, że Chaos w Starym Świecie do kiepska gra. Jest ona naprawdę dobra jednak wcale nie aż tak rewelacyjna, aby wydawać na nią taką sumę pieniędzy.

Ocena redakcji: 10/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *