Recenzja gry Agricola

Recenzja gry Agricola
źródło: claycrucible.com

Jeśli ktoś poszukuje gry planszowej, w którą można grać nie tylko w kilka osób ale również samemu, to Agricola jest pozycją obowiązkową.

O co chodzi w tej grze?

Już biorąc do ręki pudełko z grą możemy domyślić się, że gra zajmuje się tematyką rolnictwa, upraw, hodowli. Gra przez wielu uważana jest za stosunkowo trudną. Jeśli jednak poświęcimy jej trochę czasu, to wciągnie nas na dobre.

Przenosimy się kilka wieków wstecz, gdy rolnictwo było głównym zajęciem większości społeczeństwa. Gracze muszą potrafić logicznie myśleć i posiadać wiedzę na temat tego, jak uzyskać plony, aby móc je sprzedać, spożyć. Nasze gospodarstwo rolne może się ciągle rozbudowywać i powiększać, jeśli będziemy nim odpowiednio zarządzać. Jeśli jednak nie przyłożymy się do opieki nad nim, to upadnie i nie tylko nie uda nam się nic zarobić, ale sami z własnych plonów nie będziemy mogli wykarmić swojej rodziny.

Agricola – czy warto ją kupić?

Trzeba sobie szczerze przyznać, że gra jest bardzo realistyczna. Wszystko co ma miejsce w grze, w prawdziwym życiu rolnika również może się wydarzyć. Liczy się konsekwencja i odpowiednia kolejność wykonywania określonych czynności, które przybliżają nas do upragnionego celu.

Jak już zostało to na początku wspomniane, gra pozwala na prowadzenie rozgrywki przez jednego gracza. Jest to rzadko spotykane w grach planszowych dlatego też warto się grą Agricola zainteresować. Pomimo tego, że na początku może wydawać się trochę trudna, to może być świetnym wstępem do zamiłowania do gier planszowych.

Gra ta jest grą bardzo dobrze wykonaną. Od razu zauważymy, że mamy do czynienia z wysokiej jakości produktem. Elementy są bardzo ładne, przyciągają uwagę i sprawiają, że naprawdę mamy ochotę grać. Warto również wiedzieć o tym, że do Agricola stworzono wiele dodatków, które sprawiają, że rozrywka jest jeszcze ciekawsza i pozwalają grać znacznie dłużej. Dodatkami gracze powinni zainteresować się jednak dopiero wtedy, gdy spędzą nad podstawową wersją gier sporą ilość godzin.

Agricola nie należy do najtańszych gier planszowych. Jej standardowa cena to około 160-180 złotych. Zdarzają się jednak promocje w sklepach, gdy sprzedawana jest w okolicach 120 złotych. Jest to wtedy naprawdę świetna okazja, aby wkroczyć w świat wspaniałej rozrywki. Ty również możesz zostać rolnikiem. Nie jest to łatwy kawałek chleba jak mogłoby się niektórym wydawać. Gra Agricola to świetny sposób na spędzenie miło czasu z rodziną lub znajomymi. Ta gra naprawdę wciąga na długie godziny!

Ocena redakcji: 10/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *