Recenzja gry planszowej “Gierki małżeńskie”

Gierki małżeńskie

Szukasz sposobu na spędzenie miło wolnego czasu ze swoją druga połówką? A może chcesz zachęcić partnera/partnerkę do tego, aby zainteresowali się grami planszowymi? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z pytań jest twierdzące to koniecznie zainteresuj się grą Gierki Małżeńskie.

Gra dla kilku par

W grę można grać w dwie osoby jednak naprawdę ciekawa rozgrywka zaczyna się, gdy zagramy w dwie bądź trzy pary, czyli 4 do 6 osób. Gierki Małżeńskie w pewnym sensie są grą o zabarwieniu erotycznym dlatego nie jest to zabawa dla dzieci i młodzieży. Zresztą sama nazwa sugeruje, aby grały w nią małżeństwa.

Gracze mają do wykonania kilka zadań. Może być to pytanie do pary, która musi udzielić zgodnej odpowiedzi, aby uzyskać punkt. Są również takie konkurencje jak odpowiedź na pytanie, albo na przykład „Między słowami” czyli coś w stylu gry Taboo. Celem jest opisywania danego słowa w taki sposób, aby nie wypowiedzieć zaznaczonych na karcie słów. Partner musi odgadnąć o co nam chodzi.

Ciekawą zabawą jest konkurencja kalambury, w której nie pokazujemy, a natomiast rysujemy na tabliczkach, które znajdują się w opakowaniu z grą. Nie mogło również zabraknąć gry w butelkę. Do tej zabawy przygotowano naprawdę ładnie wykonaną planszę.

Musisz to mieć

Gierki Małżeńskie to wspaniały produkt dla każdej pary. Jeśli twoja druga połówka jeszcze nie zainteresowała się grami planszowymi, to Gierki Małżeńskie na pewno zmotywują ją do tego, aby głębiej wkroczyć w świat tej niezwykłej rozrywki.

Czego spodziewać się po zawartości pudełka z grą? Przede wszystkim wysokiej jakości elementów gry, które są naprawdę bardzo ładne. Rysunki znajdujące się na kartach są niesamowite. W pudełku mamy osiem pionków, a także po 52 karty z każdej konkurencji. Dodatkowo znajdziemy tu żetony, klepsydrę do odmierzania czasu, a także tabliczki, po których będziemy pisać. Zawartość jest więc całkiem spora. Patrząc pierwszy raz na pudełko trudno uwierzyć, że to wszystko się w nim naprawdę mieści.

Gra jest warta uwagi i zakupu. Dodatkowo cena jest naprawdę niska jak za tak spora dawkę zabawy. 100-120 złotych to naprawdę niewiele. W zamian dostajemy interesującą i wciągającą grę, w którą możemy zagrać nawet ze znajomymi. Najciekawsza zabawa zaczyna się właśnie wtedy, gdy rywalizujemy ze sobą parami. Z tego też powodu warto w piątkowy lub sobotni wieczór zaprosić do siebie parę znajomych i przy delikatnie zakrapianej imprezie wyciągnąć Gierki Małżeńskie. Zabawa będzie przednia!

Ocena redakcji: 8/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *