Recenzja gry Domek

gra domek

Wspaniała, rodzinna gra planszowa, w której głównym zadaniem jest zbudowanie wspaniałego domu za pomocą kart pomieszczeń oraz upiększać go za pomocą żetonów. Gra polega na zbudowaniu jak najbardziej funkcjonalnego domu oraz mniej więcej w tym samym stylu architektonicznym.

Zasady gry:

Każdy z graczy dostaje swoją własną planszę w kształcie domku oraz ewentualnie płytkę pomocy na której przedstawiona jest dokładna punktacja. W opakowaniu gry znajdują się cztery plansze przypominające domki, więc w grę mogą zagrać maksymalnie cztery osoby. W opakowaniu znajdują się również dwie talie kart. Pierwsza talia przedstawia pomieszczenia, natomiast w drugiej są karty dodatkowe. Obie talie należy oddzielnie przetasować i położyć w odpowiednim miejscu.

Cała rozgrywka składa się z dwunastu rund. W każdej rundzie wybiera się kartę dodatkową oraz kartę pomieszczenia. Zgodnie z zasadami gry, karta pomieszczenia musi od razu zostać umieszczona na planszy domu. Każda karta pomieszczenia posiada zupełnie inną wartość. Za pojedynczy salon otrzymacie tylko jeden punkt, ale salon można rozbudowywać dokładając kolejną kartę z salonem. Za drugą kartę otrzymacie już cztery punkty, a za trzecią kartę, aż dziewięć. Niestety, ale stworzenie takiej kompozycji nie jest wcale łatwe.

Poszczególne tury gry odbywają się bardzo szybko, zwłaszcza przy czterech osobach. Grając w trójkę lub dwójkę jest o wiele więcej miejsca na układanie strategii oraz na podbieranie najlepszych kart dla przeciwnika, aby zablokować jego budowę. Gra jest bardzo przyjemną rozrywką dla dzieci i dostarcza ogromnej dawki dobrego humoru.

O wygranej tak naprawdę decyduje szczęście do wylosowania odpowiednich kart. Warto wspomnieć o tym, że gra jest przepięknie zilustrowana i na pewno przypadnie do gustu dla najmłodszych. Można za jej pomocą stworzyć ciekawą i pełną humoru rozgrywkę zarówno dla dwóch osób, jak i dla czterech.

Podstawowe informacje:

Liczba graczy: od 2 do 4 osób

Wiek: od 7 lat

Czas gry: około 40 minut

Data wydania: 2016

Ocena redakcji: 7/10

5 myśli na temat “Recenzja gry Domek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *