5 Najciekawszych Sportowych Gier Planszowych

piłka nożna

Gry planszowe to świetna rozrywka. Stanowią dobrą alternatywę dla ruchu, gdy pogoda nie sprzyja, czy też dla grania na konsoli. Zbierz paczkę przyjaciół i zagraj w planszówki, rozwijając przy tym wyobraźnię.

Pośród szerokiej oferty gier, znalazły się także te o tematyce sportowej. Jeśli jesteś fanem wszelkiej formy ruszania się, te gry pomogą Ci wejść do świata rozgrywki z fascynacją. Poznaj 5 najciekawszych sportowych gier planszowych!

1. All-Star Lineup Baseball

Jeśli lubisz amerykański sport, z całą pewnośćią All-Star Lineup Baseball przypadnie ci do gustu. Gra świetnie sprawdzi się także w rękach osób, które o baseballu nie wiedzą praktycznie nic. W grze znajdziesz półprofesjonalną ligę z sześcioma drużynami do wyboru. Elegancka mata do gry, karty postaci z ligi MLB, przez co symulacja jest realistyczna. W baseball można grać w grupie oraz solo.

2. Time of Soccer

Zostań planszowym menagerem drużyny, który ma realny wpływ na dokonania swojego zespołu. Gra piłkarska to z pewnością dobry wybór dla zapaleńców tej dyscypliny. W rozgrywce należy zatrudniać szkoleniowców, zarządzać kadrą, operować odpowiednio klubowymi funduszami, opłacać sponsorów i zająć się wszelkimi wydatkami klubu. Ogrom obowiązków jest duży. Czy podołasz wyzwaniu?

3. Flamme Rouge

Poznaj karciane wyścigi kolarskie, w których możesz wcielić się w rolę kolarzy. Zacznij od zbudowania toru, a następnie zagraj karty najlepiej wykorzystujące twoje mocne strony. Flamme Rouge to gra taktyczna, do której przyda się analityczny umysł i reakcja na wydarzenia. W wyścigu kolarskim górą będzie ten, kto lepiej zarządza zmęczeniem i ma lepszą taktykę. W zestawach dostępne są przeszkody, tory Tour de France oraz zmienne warunki pogodowe.

4. Chariots of Rome

Wyścigi to ciekawy temat na grę planszową, ale jeszcze ciekawsze okazują się wyścigi osadzone w realiach starożytnego Rzymu. Weź udział w rywalizacji woźnic na rzymskim hipodromie, wygraj i zdobądź laurowy wieniec. Pamiętaj, że nie ma tu sztywnych reguł i w celu wyeliminowania oponenta możesz nawet użyć bata lub go staranować. Gra jest dynamiczna i trzymająca w napięciu. Polecamy.

5. The Slow Motion Race Game

Również tutaj trzeba dotrzeć na linie mety jako pierwszy. Najważniejsza zasada głosi, że nikt nie może wyprzedzać, bo inaczej resztę zawodów będzie biegł w spowolnionym tempie. Gra wymaga baterii i jest świetnym elementem imprezy. Dodajmy, że dwoje graczy ściga się w rzeczywistości z czujnikami na głowie. Ta rozrywka to nie lada sprawdzian dla każdego, kto lubi rywalizacje i świetną zabawę.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.