Nowa moda na gry planszowe – coraz więcej osób w nie gra

Nowa moda na gry planszowe

Zapowiada się kolejny nudny wieczór przed telewizorem? Zmień to, pomogą ci w tym powracające do łask gry planszowe, które szturmem zawojowały rynek rozrywki i jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa. Ten rodzaj rozrywki nie jest już zarezerwowany tylko dla dzieci. Nowa moda ma coraz większą rzeszę zwolenników wśród dorosłych, jako świetna alternatywa dla komputera, przed którym i tak spędzamy zbyt wiele czasu. Warto więc dla odmiany spróbować czegoś innego.

Gry towarzyskie przeszły olbrzymią metamorfozę. Wielu osobom kojarzą się z oklepanym chińczykiem i monopoly. Obecnie producenci prześcigają się w pomysłach na coraz to bardziej wciągające i angażujące scenariusze gier. Często gry posiadają fabułę i tworzą symulację zdarzeń, wymagają zaangażowania i koncentracji. Gry strategiczne i taktyczne, to prawdziwa gratka dla amatorów łamigłówek i logicznego myślenia. Taki rodzaj rozrywki ma zbawienny wpływ na nasz mózg, który jest stymulowany podczas rozgrywki.

Gry edukacyjne to świetne sposób na naukę dla dzieci poprzez zabawę. Maluchy nie będą protestowały przed takim przyswajaniem wiedzy. Gry familijne zostały stworzone, aby trafić do szerokiego grona odbiorców. Zarówno młodsi jak i starsi członkowie rodziny się w nich odnajdą. Gry imprezowe, jak sama nazwa wskazuje, umilą nam imprezy ze znajomymi. Zazwyczaj są to gry zręcznościowe, wymagające spostrzegawczości i szybkiego kojarzenia. Mają zagwarantować dobrą zabawę i dużą dawkę śmiechu. Gry ekonomiczne, stworzone dla rekinów biznesu, ale i zwykli śmiertelnicy idealnie się w nich odnajdą. Zarządzanie zasobami, rozwój, symulacje, pozwalają odkryć ukryte talenty przedsiębiorczości.

Obecnie sklepy oferują ogromny wybór gier towarzyskich, półki sklepowe wręcz uginają się pod ich nadmiarem. Gry planszowe możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje: tradycyjne (szachy, warcaby itp.) oraz nowoczesne. Nowoczesne to gry typu europejskiego czy amerykańskiego. Typ europejski ma proste i łatwo przyswajalne dla zasady, nie wymaga dużej interakcji pomiędzy graczami. Gra jest krótka i lekka. Zaś gry typu amerykańskiego są już bardzie skomplikowane.

Charakteryzują się mnogością elementów, bardziej złożonymi zasadami gry, skupiają się na dokładnym oddaniu klimatu scenariusza, pojawiają się bohaterowie. Rozgrywki przez to są dłuższe i nadają się dla najwytrwalszych zawodników. Oczywiście twórcy gier nie próżnują i powstają różne hybrydy gier, dzięki tej mnogości każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jest to świetny pomysł na spędzenie miłego wieczoru ze znajomymi lub rodziną. W gry można grać wszędzie tam gdzie znajdziemy skrawek wolnego miejsca: nad wodą, w parku, w ogrodzie. Sprawdzą się w jesienny deszczowy wieczór jak i w słoneczny dzień na plaży. Taki rodzaj spędzania wolnego czasu sprzyja budowaniu i umacnianiu więzi pomiędzy graczami. Pozwala również na bliższe poznanie, a może nawet odkrycie talentów. Warto więc zaopatrzyć się w gry i wypróbować przy okazji odwiedzin znajomych, świetna zabawa gwarantowana.

0 myśli na temat “Nowa moda na gry planszowe – coraz więcej osób w nie gra

  • 6 września 2018 o 07:56
    Permalink

    moda wraca, jest bardzo duży wybór na rynku, są świetne i każdy znajdzie coś dla siebie. W sam raz na przyszłe jesienne wieczory 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *